weby pro nejsevernější čechy

OBHAJOBA LOŇSKÉ VÝHRY

Chladné počasí se střídavým svitem slunce, ale hlavně nepršelo. To byly důležité podmínky pro další z ročníků tradičního turnaje hospod a restauračních zařízení ve Varnsdorfu. První je pamatován z roku 1989. Z osmi přihlášených družstev nakonec nedorazil tým Besedy z Krásné Lípy, a tak si zástupci družstev losovali účast do jedné tříčlenné a jedné čtyřčlenné skupiny. Před samotným zahájením pak byla účastníky minutou ticha vzpomenuta památka Josefa Bauloviče, fotbalisty, který stál u zrodu tradice těchto turnajů a po mnoho let aktivního účastníka.

Ve skupině A vyhrál varnsdorfský Skleník (7 bodů) před podlužskými týmy Podkovou (5) a Horáčkem (4). Zápasy Besedy byly kontumovány. Výsledky: Skleník – Podkova 0:0, – Horáček 2:0; Podkova – Horáček 1:1.

Skupině B dominoval celek reprezentující občerstvovací bufet stadionu v Kotlině Hilton (9 bodů a ani jedna obdržená branka) před domácími výběry Kovárnou (6), Sloupákem (3) a Herna barem (0). Výsledky: Hilton – Kovárna 3:0, – Sloupák 4:0, – Herna bar 6:0; Kovárna – Sloupák 1:0, – Herna bar 2:0; Sloupák – Herna bar 3:0.

V zápase o 5. místo se utkal tým od Horáčků se Sloupákem a prohrál 1:2. Třetí místo si vybojoval celek Podkovy, který porazil Kovárnu 2:1. Finále mezi Skleníkem a Hiltonem bylo skutečným vyvrcholením turnaje. Po stanovené hrací době dvaceti pěti minut skončil zápas 1:1. Hilton vedl 0:1 brankou T. Lufta, za Skleník srovnal z PK Z. Šťastný. Rozhodovat musely penalty. První kopal Hilton a L. Snášel překonal V. Rýdla. Pak znovu zkoušel štěstí z PK Z. Šťastný, ale J. Vít mu jeho pokus zlikvidoval. Za Hilton šel na druhou sérii J. Mochlar a V. Rýdl mu střelu zneškodnil s pomocí tyče. Pak Skleník srovnal stav, když pokutový kop proměnil J. Beránek. Třetí sérii rozehrál bezpečným proměněním T. Luft a když S. Šmidílek trefil tyč, mohli se borci hrající za Hilton radovat z vítězství. Jeho barvy hájili J. Vít – Feitek, Snášel, Růžička, Hilgebrandt st., Hajas, Mochlar, J. Eliáš, Hilgebrandt ml., Maco, Savka, Sekyra, Luft a Štěpánek.

Postavou-figurou turnaje byla vyhlášena známá, nepřehlédnutelná a hlavně velice slyšitelná osobnost regionu Jura Kulčar, nejlepším hráčem Josef Eliáš (Hilton), brankařem Patrik Kříž (Podkova) a střelcem David Sekyra (Hilton). Konečné pořadí: 1. Hilton, 2. Skleník, 3. Podkova, 4. Kovárna, 5. Sloupák, 6. Horáček, 7. Herna bar. Ceny týmům a jednotlivcům předával varnsdorfský místostarosta Mgr. Petr Šmíd. Všechny zápasy bez problémů odřídil sudí Milan Marek a v roli spíkra turnaj uváděl Jarda Frolík.