SK Brozany – SK Stap Tratec 4:0 (3:0)

K zápasu 1.kola Ondrášovka Cupu zajížděli vilémovští fotbalisté na divizní SK Brozany. Vzhledem k zatopenému travnatému hřišti se zápas musel odehrát na umělé trávě. Domácí dokázali především díky africkým akvizicím (hrál i exvilémovský Uka, druhý Goumbi se do nominace nedostal a hrál jen předzápas za Béčko) svou sílu v zakončování, kdežto hosté zkazili všechny své šance a tak je pro ně výsledek velice nepříznivý. Přitom fotbalově v poli to bylo vcelku vyrovnané, ale výsledek je o gólech a ty stříleli jen domácí a navíc převážně po standardních situacích.

Nejdůležitější minuty:

4´- centr Očipky do vápna domácích tečoval hlavou Kříž, lea míč skončil těsně nad brankou

7´- bomba Kopřivy z 20-ti metrů skončila jen těsně vedle domácí svatyně

9´- chyba domácích v rozehře a mladíček Havel se ocitl sám před gólmanem, ale ani na 2x jej nepřekonal

10´- trestný kop domácích z 22 metrů zahrával Gnahoui a s tečí zdi dostal domácí lacino do vedení – 1:0,

takže pravidlo: „Nedáš – dostaneš“ zde bylo jako vyšité !

19´- domácí zahrávali další trestný kop ze strany, míč se odrazil od břevna a nikým nekrytý Corea dopravil

pohodlně míč podruhé do hostující sítě – 2:0

31´- trestný kop hostí z 18-ti metrů zahrával Kříž, ale míč letěl jen těsně okolo levé tyčky domácích

45´- chyba v rozehře Kopřivy a zkušený exligista Veleba své sólo proměnil brankou do šatny a rozhodl

tak prakticky celý zápas – 3:0

První půle byla herně vcelku vyrovnaná, ale domácí dokázali proměnit všechny tři šance, kdežto hosté ani jednu. Ve druhé půli došlo ke třem změnám na obou stranách a obraz hry se prakticky nezměnil. Hosté chtěli zápas alespoň zkorigovat a vstřelit nějaký ten gól do domácí sítě, ale to se jim nepodařilo, naopak domácí z další standardní situace dokázali ještě zvýšit stav na pro hosty až příliš krutý debakl.

59´- pěkná střela hostujícího M.Nagyho z hranice velkého čtverce jen olízla tyčku domácí svatyně

61´- bomba domácího rychlonohého míčového kouzelníka Corei skončila jen těsně vedle branky hostí

67´- trestný kop z 30 metrů zahrával Gnahoui, hostující Kopřiva míči hlavou změnil směr a bylo to – 4:0

72´- centr Kubeše mezi beky, Just si míč zpracoval, ale jeho střelu z čisté šance domácí gólman vyrazil

77´- domácí Corea si pohrál se třemi beky hostí podstřelil Hambálka, ale L.Nagy míč vykopl z br.čáry

79´- další pěkná střela M.Nagyho z velkého čtverce skončila jen těsně vedle domácí branky

84´- parádní technická střela domácího Gnahoui jen těsně minula šibenici hostí

Domácí nepředvedli nijak oslnivý výkon, ale výhru si určitě zasloužili, i když určitě ne takovým rozdílem. Hostům chyběli z užšího kádru – Loos (dovolená), Greňo (nedostavil se) a Lehrl a J.Jägr (oba zranění), ale i přesto se domácím herně vyrovnali. Bohužel chyby, standardky a na druhé straně nevyužité šance rozhodly o vysoké porážce a rozlučce s možností zahrát si po dvou letech doma zase s ligovými Teplicemi.

Sestava Vilémova:

Hambálek – Winzig (46´- Nagy L.), Šmalcl, Kopřiva – Buryánek, Nagy M., Očipka, Vlk (ŽK a 60´- Čuda),

Kubeš (ŽK) – Havel (55´- Just), Kříž

Dále ještě připraveni: Lehrl Chyběli: Loos, Kurel, Greňo, J.Jägr a další nenominovaní hráči

Diváci: 120 spokojených Nejlepší hráči utkání: Gnahoui (B) – Vlk (V)

Rozhodčí: Fišer – Dobrý a Tikal Delegát svazu : pan Chára ŽK: 0 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 6 – 4 Držení míče: 52% – 48% Fauly: 9 – 8 Střely na bránu: 8 – 5 Mimo: 9 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák