SK Stap Tratec – SK Slovan Kunratice 4:3 (1:1)

K první přátelskému zápasu doma na zrekonstruovaném pažitu si domácí pozvali účastníka pražské 1.A třídy, který skončil jen o bod za postupujícím do Pražského přeboru. Hosté se představili jako ambiciózní technický celek a byl domácí více dobrým sparingpartnerem. Vilémovští fotbalisté stále hledají optimální sestavu a zkoušejí nové hráče a některým i nové posty. Pár stabilních jedinců z různých důvodů navíc nebylo – Loos, Havel, Kurel, Buryánek či Greňo.
Nejdůležitější minuty:

9´- trestný kop hostů z levé strany tečoval ve vápně Vácha a poslal hosty do vedení – 0:1

13´- tečovaná jedovka z mírného úhlu Kubeše skončila na boční síti a byl z toho jen roh pro domácí

27´- pěknou střelu domácího Winziga z úhlu hostující brankář na dvakrát chytil

39´- dalekonosná rána kapitána domácích Šmalcla skončila těsně nad brankou hostů

45´- domácí útočník Kříž šel sám na gólmana, byl sražen ve vápně a sám nařízenou penaltu proměnil – 1:1

První půle vyrovnaná, místy však předváděli techničtí hosté lepší kombinaci než domácí, kterým se výrazně nedařily finální přihrávky a tak měli starosti dostat se na dostřel branky soupeře. Do druhé půle nastoupili domácí s výrazně pozměněnou sestavou a i hosté zkoušeli další hráče.

49´- hosté v úniku, ale kanonýr Vácha střílel těsně vedle svatyně Hambálka

53´- v gólové šanci se ocitl domácí Kopřiva, ale ukvapil se a střílel jen do boční sítě

59´- centr do vápna domácích, kde byl volný kanonýr hostů Vácha a ten dostal hosty do vedení – 1:2

63´- další branková příležitost Kopřivy, ale i na podruhé byl zbrklý a vystřelil tentokráte nad branku hostů

64´- obrovská chyba hostů v rozehře a Kopřiva sám před gólmanem tentokráte nezaváhal a vyrovnal – 2:2

67´- v další čisté šanci byl domácí Tlapák, který stál tváří v tvář gólmanovi hostů, ale ten jeho střelu vyrazil

před sebe a vysoký nováček Just pak trefil znovu jen gólmana hostů !

72´- další únik hostů do otevřené obrany domácích a Šversal střelou k tyči opět změnil skóre – 2:3

78´- centr s chutí hrajícího Kopřivy do vápna hostí a M.Nagy pohotově míč dorazil do sítě a vyrovnal – 3:3

80´- nečekanou bombu domácího mladíčka Tlapáka z 25-ti metrů gólman hostí vyrazil do pole

84´- dlouhý pas Šmalcla přes hostující beky a Kopřiva své sólo proměnil a stanovil konečný výsledek – 4:3

Domácí začali hrát trochu svou hru až posledních 15 minut, kdy dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Nutno však podotknout, že hosté jim to umožnili tím, že jim došly síly a kupily hrubé chyby, což v první půli z jejich strany nebylo. Byl to pro obě strany určitě poučný zápas, výsledek není tak důležitý a domácím nezbývá, než v dalších dvou přípravných zápasech vypilovat vše potřebné a složit z tohoto kádru kvalitní jedenáctku, která se představí v 1.mistrovském zápase proti jednomu z nejsilnějších mužstev v divizi Admiře Praha.

Hambálek – Kubeš, Šmalcl, Winzig – J.Jägr (46´-Čuda), Vlk (46´- Svoboda), Očipka, Nagy L. (46´- Just), Lehrl (46´- Kopřiva) – Nagy M. Kříž (60´- Tlapák)

Dále ještě připraveni: nikdo Chyběli: Loos, Kurel, Greňo, Buryánek a Havel

Diváci: 110 málo spokojených Nejlepší hráči utkání: Kopřiva (V) – Vácha (K)

Rozhodčí: Pöschko – Andrla a Musil Delegát svazu : pan Skabrouth ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 5 – 4 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 7 – 7 Střely na bránu: 6 – 4 Mimo: 8 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák