SK Stap Tratec – Junior Děčín 3:0 (1:0)

Za nádherného počasí sehráli domácí fotbalisté v pořadí již čtvrtý přátelský zápas v letní přípravě a sice se svým letitým soupeřem, se kterým mají velice dobré přátelské vztahy – Juniorem Děčín, který skončil v loňské 1.A.třídě jen těsně druhý a letos chce znovu bojovat o postup do Krajského přeboru. Domácí nebyli zcela kompletní, když jim chyběl kapitán Šmalcl, dále zranění Kurel, Greňo a Čuda a navíc si zkoušeli různé herní varianty a posty pro nové hráče. Oboustranně se hrálo ohleduplně, bez záludných faulů a divákům se to jistě líbilo, neboť viděli řadu pěkných akcí, střel, šancí, ale i tři branky v síti soupeře.

Nejdůležitější minuty:
6´- domácí Kopřiva šel sám ze strany na gólmana hostů Bičištěho, ale zvolil místo střely přihrávku mimo

12´- pěkná akce domácích po ose – Svoboda – Kopřiva – Kříž a ten do prázdné brány otevřel skóre – 1:0

14´- centr Winziga do vápna hostí a parádní volej Kubeše skončil nad brankou hostů

20´- pěknou střelu Kopřivy z velkého vápna skvělý gólman hostí Bičiště vyrazil do pole

26´- Buryánek s Křížem vybagovali obranu hostů, ale Buryánek v další čisté šanci střílel jen zbrkle nad

28´- bombu hostujícího Timofeje z velkého čtverce domácí gólman Loos s přehledem kryl

31´- po přesném Kubešově pasu se ocitl Kopřiva sám před gólmanem hostí, ale ten jeho střelu vyrazil

38´- pěkné uvolnění Očipky mezi dvěma beky hostů, ale jeho slabou střelu k tyči gólman hostů chytil

40´- bomba domácího Kubeše z úhlu šla jen těsně nad branku hostů

42´- trestný kop hostů zahrával Bárta, ale jeho povedenou střelu z 20 metrů Loos vyrazil na rohový kop

44´- domácí zahrávali trestný kop z hranice šestnáctky, ale Vlk přestřelil jak zeď, tak i branku hostí

První půle se odehrávala převážně na polovině hostů, kteří ale podnikali nebezpečné protiútoky a občas i zahrozili v okolí Loosovi branky. Domácí mohli vstřelit vzhledem ke svým šancím více branek, ale to se jim díky výbornému brankáři hostů Bičištěmu nepovedlo a nebo se jim nepodařilo trefit balón mezi tři tyče.

49´- střídající nová akvizice domácích z Kanady– Zmeškal v šanci, ale gólman hostí nohama zachránil

53´- krásná česká ulička kanaďana Zaspala na Kříže, ten obešel i gólmana a zvýšil stav utkání na – 2:0

56´- chyba hostů a důrazný střídající mladíček Tlapák protlačil balón potřetí do sítě a zvýšil na – 3:0

60´- bomba hostujícího Timofeje z 20 metrů letěla příliš vysoko, než aby ohrozila domácí svatyni

64´- centr do vápna domácích a hostující Bárta pálil z voleje vedle branky Loose

69´- další centr Zaspala do vápna hostí a Kopřivovu střelu vyrazil gólman hostí na rohový kop

77´- skvěle zahraný trestný kop domácího Očipky z 18-ti metrů skončil na břevně hostů

83´- v další šanci se ocitl domácí bojovník Kopřiva, ale střílel jen těsně vedle branky hostů

86´- ideální uvolnění Kubeše na Justa, ten sám před gólmanem zvolil zpětnou přihrávku, ale do beka hostů

Domácí, kteří ve druhé půli vystřídali čtyři hráče po úvodní desetiminutovce druhé půle, kdy vstřelili dvě branky, trochu na chvíli vyklidili pole a nechali hostující borce dostat se chvíli do hry. Po chvilkovém odpočinku pak znovu zabrali a vytvářeli si další šance, ale gól už nedokázali vstřelit.

Loos – Winzig, Nagy M. (46´- Nagy L.), Svoboda – Buryánek (46´- Tlapák), Vlk, Očipka (ŽK), Kopřiva –

Havel (46´- Zaspal), Kříž (60´- Just)

Dále ještě připraveni: Hambálek Chyběli: Šmalcl, Kurel, Greňo a Čuda

Diváci: 120 vcelku spokojených Nejlepší hráči utkání: Svoboda (V) – Timofej (D)

Rozhodčí: Pöschko – Andrla a Musil Delegát svazu : pan Skabrouth ŽK: 1 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 9 – 4 Držení míče: 55% – 45% Fauly: 9 – 8 Střely na bránu: 11 – 5 Mimo: 9 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák