Generálka vyšla: FK Jiskra Mimoň – SK Stap Tratec 0:6

Na mimoňském pažitu se vilémovským fotbalistům podařilo udělat v generálce až nečekaně vysoký výsledek, ale nutno konstatovat, že to byl soupeř z 1.A třídy libereckého kraje a že v sobotu při premiéře v divizi proti Admiře Praha to bude úplně o něčem jiném. Hosté vystřídali všech šestnáct hráčů, kteří byli k dispozici, neboť ještě z různých důvodů chyběli – Šmalcl, Greňo, Čuda a Kurel. Domácí se snažili, ale hosté byli o poznání lepší, více běhali, daleko lépe kombinovali a konečně také stříleli pěkné branky do sítě domácích.

Nejdůležitější minuty:

9´- na centr Kopřivy do vápna si naběhl Kříž a nedal domácímu gólmanovi šanci – 0:1

14´- špatný odkop Vlka a domácí Špaček v čisté šanci minul

23´- bomba domácího Malida z 25-ti metrů skončila vedle hostující svatyně

27´- centr Kubeše přes domácí beky, míč si zpracoval opět Kříž a zavěsil podruhé – 0:2

31´- další pěkný centr tentokráte Winziga do vápna domácích, ale Havel svou tutovku neproměnil

34´- pěkná střela hostujícího Očipky z velkého čtverce k tyči, ale domácí gólman ji vytáhl na roh

37´- domácí ve druhé šanci opět Špačkem, ale gólman hostů Loos ji zlikvidoval

První půle byla na šance skoro vyrovnaná i když hosté měli daleko více ze hry a častěji drželi míč na svých kopačkách. Do druhé půle oba trenéři vystřídali postupně i své hráče z lavičky a byli to znovu hosté, kteří měli hru ve své moci a nakonec uštědřili domácím nepříjemný brankový příděl, na který jim stačilo smrtonosných deset minut.

51´- hostující M.Nagy se prodral obranou domácích, chtěl udělat i kličku gólmanovi, ale ten mu ji vystihl

57´- centr Kopřivy do vápna domácích, ale pěkný volej Kříže šel jen těsně vedle domácí svatyně

60´- hostující Kubeš poslal do uličky Kříže a ten nikým neohrožován završil svůj čistý hattrick – 0:3

62´- míč do vápna domácích poslal Winzig a důrazný Tlapák jej z otočky propasíroval do sítě – 0:4

65´- faul na Justa ve vápně a byla z toho penalta. Tu bezpečně proměnil Buryánek a bylo to už – 0:5

70´- centr Kubeše do vápna domácích a šikovná teč Justa znamenala půltuctovou branku – 0:6

79´- bomba L.Nagyho z hranice velkého čtverce, ale domácí gólman Machálek byl pozorný a míč chytil

84´- únik domácího Eichlera, ale jeho střelu gólman hostů Hambálek vyrazil na rohový kop

Domácí nezachytili mohutný nápor hostů v desetiminutovce od 60. do 70.minuty a inkasovali v ní neuvěřitelné čtyři branky. Pak se hra trochu vyrovnala a další branky už nepadly. Pro snaživé domácí, vedené známý varnsdorfským trenérem mládeže Michaelem Šimkem, je to příliš krutá porážka, naopak pro hosty je to dobrá vizitka před sobotním prvním divizním zápasem s Admirou Praha na domácí půdě. Ten však bude již o něčem jiném a určitě to bude soupeř v divizi z nejtěžších, takže se máme na co těšit.

Loos (46´- Hambálek) – Winzig, Svoboda (Nagy L.), Kopřiva – Kubeš, Nagy M., Zaspal (46´- Buryánek) –

Kříž (60´- Tlapák), Havel (60´- Just)

Dále ještě připraveni: nikdo Chyběli: Šmalcl, Kurel, Greňo a Čuda

Diváci: 80 z toho 15 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Kříž (V) – Machálek (M)

Rozhodčí: Řeháček – Táborský a Řezáč Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 – 7 Držení míče: 43% – 57% Fauly: 10 – 9 Střely na bránu: 5 – 10 Mimo: 3 – 8

Trenér: ing.Suchomel Asistent: nebyl Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák