weby pro nejsevernější čechy

Skvělá fotbalová podívaná v Kotlině

Varnsdodrfský SK Slovan ve středu 1.9.2010 prvně v historii prošel v poháru přes tým nejvyšší ligové soutěže do dalšího kola. V minulosti se mu to nepodařilo několikrát s Libercem a Jabloncem, na štítě zůstal také s Teplicemi, Mostem a naposledy v loňském roce s Příbramí. Takže si ke druholigovým cestám na Moravu přidal další, neboť v dalším kole ONDRÁŠOVKA CUPU jej čeká cesta do Opavy. Největší postavou zápasu byl varnsdorfský gólman Jozef Hroš, který k nám přišel v létě ze Slovanu Bratislava a tým v duelu několikrát podržel. „Bohemka měla v utkání několik dost nebezpečných akcí se šancemi a jsem rád, že jsem inkasoval jenom jednou. To, co jsem pochytal, určitě chtěli hráči soupeře zakončovat lépe. Postupu si cením a je to zásluha celého týmu,“ sdělil skromně 193 cm měřící brankař. Věřil si na penalty a je na ně specialista? „Pokutové kopy jsou o štěstí a jak se říká, dají se jen špatně kopnout. To se stalo na obou stranách jednou a pak při té poslední Bohemians stálo štěstí na naší straně.“ Radost hráčů byla po zápase nelíčená. „V kabině bylo veliké haló, jsme všichni nesmírně šťastní, ale nějaké slavení nepříchází v úvahu, čeká nás v neděli Vlašim,“ dodal Jozef. Zažil ve své dosavadní kariéře větší zápas, atmosféru? „Proti prvoligovému týmu jsem chytal prvně, takže to bylo zatím moje největší utkání a o to cennější, že s postupovým koncem proti slavnému soupeři.“
Pamětníkům jméno Hroš není neznámé. Jeho otec chytal v minulosti na vojně v Táboře a později prošel nejslavnějšími bratislavskými kluby – Slovanem, Interem a Petržálkou.

VARNSDORF – BOHEMIANS 1905 1 : 1, na PK 5 : 4
Branky: 12. Hozda – 41.Bálek. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Košec. ŽK: Rudnytskyy – Ibragimov, Trubila, Držík. ČK: 52. Ibragimov. 1620 diváků. Poločas 1:1.

Sled penalt, začínali domácí:
Pimpara 1:0, Štohanzl 1:1.
D.Procházka 2:1, Držík dal do břevna 2:1.
Hozda mířil mimo 2:1, Nešpor 2:2.
Kulhánek 3:2, Bartek 3:3.
Hyka 4:3, Moravec 4:4.
Jordák 5:4, Trubilovi Jozef Hroš pokus vystihl, vyrazil na tyč, po brankové čáře míč šel ke druhé tyči a ven z brány. Následovala veliká radost domácích hráčů, realizačního týmu a samozřejmě i rekordního počtu domácích příznivců.

VARNSDORF: Hroš – R. Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda – Rudnytskyy (66.D.Procházka), Kotiš, Jakobovský, Kulhánek – J.Procházka (46.Jordák), P.Novotný (81.Hyka). Trenér Aleš Křeček.

BOHEMIANS 1905: Marek – Bartek, Hauer, Nešpor, Trubila – Ibragimov, Kraus (76.M.Nešpor), Držík, Štohanzl – Škoda, Bálek (55. Moravec). Trenér Pavel Hoftych.
Trenér Aleš Křeček dal v pohárovém utkání příležitost dalším hráčům z kádru týmů, kteří v druholigových kláních zatím do hry příliš nezasáhli a ti jej nezklamali. Prvně se představil gólman Jozef Hroš a byl velikou oporou. Na postu beka nezklamal ani Roman Mach a i další hráči, kteří nastoupili v základu dali o sobě dobře vědět. To je příjemné zjištění a trenér může mít třeba těžkou hlavu se sestavením základu do dalších zápasů.

text a foto ZdS