Šluknov Rumburk 3:0

Ve šlágru kola a derby porazil Sk Plaston Šluknov fotbalisty Rumburka 3:0.

Tradičně vyhecované derby se hrálo před pěknou diváckou kulisou. Domácí chtěli

potvrdit dobrý rozjezd sezóny, hosté chtěli po dlouhých letech v derby uspět.

Jednoznačně úspěšnější ve všech směrech byl domácí Plaston a drží se na vítězné vlně.

První poločas začal obrovským náporem domácích. V první pětiminutovce si

vypracovali tři velké šance při standardních situacích, ale Karpíšek, Novotný, ani Lehrl

gól nevstřelili. To se naštěstí nevymstilo a z další standardní situace ve 25. minutě po

hlavičce Svobody dorážel Nesterak míč do branky 1-0. Po gólu se osmělil i Rumburk

zaútočit, ale příliš velký respekt mu nedovolil odvážněji proniknout k brance. Domácí

v pohodě odvraceli ataky a s chutí ve velkém počtu útočili. Výsledek 1-0 byl za první

poločas hodně milosrdný.

Druhý poločas začal opět náporem domácích a tentokrát se podařilo již z první šance

v 50. minutě vstřelit branku. Po Dobešově nahrávce se uvolnil Karpíšek a přízemní

střelou zvýšil na 2-0. Domácí dvoubrankové vedení až příliš uklidnilo a iniciativu

na patnáct minut převzali hosté. Největší šanci měli po signálu z rohového kopu, ale

nepodařilo se prostřelit hradbu těl. Po několikerém střídání se hra Plastonu znovu

oživila a přicházeli další šance. V 75. minutě se podařilo definitivně rozhodnout utkání

Lehrlovi, který po závaru tečoval míč do branky 3-0. Další branky již nepadly, tak mohl

Šluknov vychutnat pozápasovou děkovačku.

Hlavní rozdíl byl v tomto utkání v kompaktnosti mužstva, síle v osobních soubojích,

standardkách, sebevědomí, vůli po vítězství, zkušenostech, lepší střelbě… Na šance

toto utkání skončilo 10-2 a to se v posledních letech nestávalo. Derby bývala vždy

vyrovnanější. V dalším utkání zajíždí Šluknov do Březin a po té doma přivítá silné
Modlany.

Rozhovory po utkání:

Překvapila nás sestava na 4 útočníky (Hajduk, Svoboda, Karpíšek, Nesterak). Do toho

útočný gólový Lehrl… Útočná taktika bývá pro fanoušky atraktivní, ale není i více
riskantní?

Lom Milan (trenér)-Určitě risk to trošku byl, ale já jsem klukům věřil, že to zvládnou.

Start do soutěže je důležitý a ten se nám na 100% podařil. Je třeba se snažit udrže

výkonnost a bojovnost a myslím, že se můžou dít ,,velké věci“.
Pérko, byl ten gól opravdu pérkem?

Lehrl Jan-No ještě nevím, po zhlédnutí videa budu moudřejší, ale je pravda, že mě

přirození pěkně pálilo J. Důležité je, že to tam zapadlo a můžeme slavit výhru. Děkuji

fanouškům, že nás i přes nepřízeň počasí přišli povzbudit a klukům za odvedený výkon.

Vzkaz pro Rumburk-těším se na odvetu a mrzí mě, že nemůžu být u toho, jak jedete