SK Plaston Šluknov-Baník Modlany

V tomto utkání se očekával velký souboj o čelo tabulky, což se potvrdilo a hrál se velmi
kvalitní souboj, s mnoha šancemi na obou stranách.

Začátek byl ze strany Plastonu hodně opatrný. Modlany od začátku potvrzovaly svoji

letošní formu a hned v úvodu měly velkou šanci, kterou zachránil brankář Bednář.

Hra byla vyrovnaná s mnoha tvrdými, ale korektními souboji. Baník hrozil hlavně levou

stranou, kde se průniky dostával až do velkého vápna. Naštěstí pro domácí nevycházela

finální fáze akce. I Šluknov měl v první půli několik šancí. Tu největší měl po rohovém

kopu Novotný, když zblízka překopl odražený míč nad branku. Gól se nepodařilo ani

jednomu týmu do poločasu vstřelit.

Druhá půle začala jako první, Plaston opatrný a Modlanští s chutí do útoku. Po zranění

Novotného a Dobeše se musela celá sestava přeskupit a trvalo, než si to sedlo. Hosté

nejprve nastřelili břevno a po té i na druhé straně Hajduk tyč. Vypadalo to, že komu se

podaří vstřelit branku, ten zápas vyhraje. Gól se podařilo vstřelit v 75. minutě hostům,

když kanonýr Heřman pohotově vystřelil na vzdálenější tyč 0-1. Šluknov vsadil vše

na jednu kartu a vrhl všechny síly do útoku. Velký tlak přinesl ovoce v 85. minutě,

když hlavičkový souboj vyhrál Lehrl a Hajduk přehodil vyběhnuvšího brankáře 1-1.

V závěru mohl Šluknov strhnout vítězství na svou stranu, ale v 92. minutě Nesterak ve

velké šanci přestřelil…

Utkání bylo velmi vyrovnané. Hosté působili fotbalovějším dojmem, domácí

bojovnějším dojmem s více gólovými šancemi. Mohlo to skončit jakýmkoliv způsobem,

ale remíza je spravedlivá.

Hodnocení trenérů:

Čurgali Ladislav(dočasný trenér zápasu) hodnotí útok- Musím hlavně pochválit
asistenty za kvalitní práci J. Chválím celé mužstvo, že plnili naše pokyny. Škoda, že se

nepodařilo využít ještě jednu šanci, mohli být body tři. Zapracujeme v týdnu s útočníky

na klíčových situacích a uvidíme v dalších zápasech, jestli to pomůže… Milane uzdrav

se, to kaučování je o nervy!

Holešovský Antonín(asistent trenéra I) hodnotí obranu- Dnes to byla velice těžká

situace. Nejenom, že nám onemocněl trenér, ale ještě chyběli dva hráči základní sestavy

z obrany. Navíc se jeden zranil během zápasu. Proto musím kluky vzadu pochválit, že

i v této situaci bojovali a dovolili soupeři jen jeden gól. Děkuji kolegům trenérům za

skvělou spolupráci.

Horák Pavel(asistent trenéra II) hodnotí zálohu- První poločas z mého pohledu se hrál

bez naší výborně složené zálohy. Druhý poločas to bylo lepší, i když to občas jiskřilo.

Děkuji našemu brankáři Bednovi, také Sváčovi a Čongimu za náhlou pomoc v tomto

zápase. Velké díky patří i Hajdovi za gól. P.S. Bod je velmi spravedlivý pápá lálá.

Hodnocení diváka z tribuny.

Marušák Jan-K zápasu jen krátce. Soupeř byl kvalitní. Výkon našeho mužstva bojovný.

Někteří naši hráči hráli troch alibisticky. Nebudu jmenovat, každý by si měl sám

sáhnout do vlastního svědomí. Jako ,,nestranný“ divák musím pochválit Honzu Lehrla,

který svojí bojovností neustále burcovali spoluhráče. Nakonec i geniálně přihrál na góla.
Remíza je spravedlivá. Škoda šance na konci zápasu amíka do poloprázdné branky.