Pytlákova schovanka 2010, jaký to bylo

Letošní 4. ročník cyklisticko-orientačního závodu Pytlákova schovanka seuskutečnil v sobotu 18.9.2010 v nejsevernějším výběžku naší republiky v Lipové uŠluknova. Tento region nabízí závodníkům nejen ideální podmínky pro samotný závod,ale je také velmi atraktivní svou krásnou krajinou, zachovalou vegetací a řídkým osídlením.Trať zavedla závodníky nejen do Šluknovska, ale také do sousedního Německa. Účastnícinavštívili řadu zajímavých míst jako například kostelní věž v Mikulášovicích a to předevšímdíky ochotě farnosti a informačního centra v Mikulášovicích.

Závod byl vypsán ve dvou délkách tratí (333 minut a 222 minut) a třech kategoriích
(muž-muž, žena-žena, žena-muž) všech věkových a výkonnostních skupin. Mezi 292
účastníky byli závodníci ze všech koutů Čech i Moravy a k naší radosti i 11 dvojic ze
sousedního Německa a 1 dvojice Američanů.

Startovalo se za chladného počasí v 10 hodin z centra závodu od restaurace „U
pytláka“ a cyklisté do cíle dojížděli do 17 hodin. Pro děti závodníků a příchozí byla možnost
zkrátit si chvíle čekání v netradičních hrách a soutěžích na kterých se podílel i místní obecní
úřad.

Jako každý rok i letos se mezi závodníky uskutečnila dobrovolná sbírka pro dětský
domov v Lipové u Šluknova a to dle pravidla za každých 10 nasbíraných bodů v závodu
1 Kč. Tak bylo mezi účastníky vybralo vybralo se neuvěřitelných 4.439,-Kč. Děti a zástupci domova sbírku převzali
společně s dárky od sponzorů. Zaplněnému sálu předvedl své taneční nadání Fanda, malý
talent z dětského domova. Poté následovala tombola a vystoupení dvou hudebních skupin.

Dle ohlasů přítomných se závod i večírek vydařil a tak se všichni těší na příští, již 5.ročník.
Ten proběhne opět třetí sobotu v záři 17.9.2011.