Vilémov remizoval s Meteorem

Po posledních kolech skvěle rozjetý tým Vilémova schladil v prvním poločase hostující Meteor Praha a vedl 0:2. Domácí však po přestávce fantasticky zabrali a po sedmi minutách srovnali stav na 2:2. Ve zbytku zápasu měli příležitostt utrhnout tři body, ale bohužel své šance marnotratně spálili. Podrobnější informace přidáme.

Tu je několik fotografií ze zápasu. (Na přání diváků z Šenova i s paní pomezní rozhodčí).

Domácí hráči měli po celý týden problémy s nemocemi a zraněními a tak do zahajovací sestavy

nenastoupili borci jako – Kříž, Nagy M. nebo Kubeš. Lavička sice byla po delší době dobře

obsazena, ale jen díky návratu Jirky Zaspala z Kanady, povolání Míry Kesslera a svlečení

zraněného Jakuba Čudy. První půle byla ze strany domácích velice špatná, hosté vyhrávali

prakticky všechny souboje a přehrávali domácí po všech stránkách. K tomu přidali dva pěkné

góly a další visel na vlásku a na štěstí pro domácí neskončila třetí superšance v jejich síti.

6´- po rohovém kopu hostů nastala v malém vápně domácích trma vrma, kterou však gólman Loos vyřešil

16´- únik hostů po levé straně po domácí chybné rozehře ve středu pole a kapitán Fíček skóroval – 0:1

24´- hosté v další obrovské šanci, ale nikým nekrytý kanonýr Fíček trefil jen tyčku Loosovi branky
26´- dalekonosnou bombu kapitána domácích Šmalcla vyrazil hostující gólman s námahou na rohový kop

29´- trestný kop Kopřivy polízl hlavou Buryánek, ale gólman hostí byl pozorný a míč vytáhl na roh

32´- na rohový kop Očipky si naskočil Šmalcl, ale gólman hostů byl opět pozorný a míč chytil

34´- další únik hostů po další chybné rozehře domácích na vlastní polovině, faul Šmalcla ve vápně na

pronikajícího Omcirka a byl z toho pokutový kop. Ten bezpečně proměnil opět Fíček a bylo to – 0:2

První půle se domácím vůbec nevydařila, naopak hosté působili sebevědomým dojmem a nepustili přes své

vysoké zadáky domácí prakticky k žádné gólové šanci. Do druhé půle však nastoupili domácí po hromobití

v kabinách jako vyměnění a i díky silné divácké podpoře dokázali brzy srovnat skóre a Kopřiva měl dokonce

na noze tři body. Na druhou stranu i hosté mohli vstřelit branku, takže to skončilo zaslouženou plichtou.

48´- uličku Kubeše mezi beky zužitkoval kanonýr Kurel, který střelou k tyči dostal domácí opět do hry – 1:2

54´- centr Winziga ze strany prošel přes beky hostů až k Očipkovi, který ranou pod klacek vyrovnal – 2:2

59´- chyba hostů a Očipka namazal chytře Kopřivovi, ale ten nikým nekrytý vystřelil jen nad branku hostů

67´- hosté se ocitli v jednom z mála úniků ve 2.půli a Birhanzl trefil z úhlu tyčku domácí svatyně

79´- bombu Omcirka z 20 metrů domácí gólman Loos s přehledem svým vlastním bez problému chytil

Zápas skončil tak trochu nečekanou plichtou, neboť domácí byli mírným favoritem v tomto utkání, vzhledem

k postavení obou celků v tabulce. Ovšem opět se potvrdilo, že domácí hrají lépe s mužstvy ze špice tabulky,

než proti těm, kteří jsou pod nimi a všichni věří, že body musí zákonitě zůstat doma. Hosté však mají

výborné mužstvo a předvedli se skutečně ve velmi dobrém světle, i když nezachytili drtivý nápor domácích

v první dvacetiminutovce druhé půle. Nakonec byla obě mužstva spokojena s bodem, stejně jako diváci,

kterých se ovšem díky deštivému počasí nesešlo tolik, kolik je ve Vilémově za pěkného počasí zvykem.

Loos – Kopřiva, Šmalcl, Svoboda (20´- Kubeš), Nagy L.(ŽK), Buryánek (ŽK), Havel (46´- Winzig), Očipka,