České Kopisty-SK Plaston Šluknov

Do Českých Kopist odjížděl Šluknov bez pěti klíčových hráčů sestavy. Z obrany chyběl

Hlavsa a Holešovský, dále střední záložník Dobeš a oba útočníci Karpíšek a Nesterak.

Z B mužstva musel proto vypomoci Svoboda a Čurgali a po dlouhé době se zapojil

i Diviš. Přesto mužstvo chtělo pokračovat v dobře rozjeté sezóně a pokusit se získat

všechny tři body.

Začátek utkání ovšem jasně ukázal, že ztráta je až moc citelná. Domácí byli

pohyblivější, lépe kombinovali a podnikali rychlé útoky. Aktivita byla odměněna i

góly. Ve 12. minutě překvapil brankáře Bednáře Kutzler, když ze standardní situace ze

strany nevolil centr, ale prudce zatočil míč do šibenice 1-0. Hned v 15. minutě v další

šanci uspěl Podaný, když si naběhl na centr a nedal hlavou brankáři šanci 2-0. Po té měl

náznaky šancí i Šluknov, ale střela Svobody šla vedle a Lehrl ve slibné pozici minul míč.

Další úder domácích přišel ve 25. minutě, když Horák tváří v tvář brankáři přízemní

střelou uspěl 3-0. Aby toho nebylo málo, tak ve 43. minutě dorazil hosty Kutzler svou

druhou brankou a bylo o vítězi rozhodnuto 4-0.

Druhý poločas začal Šluknov výrazně aktivněji. Domácí uspokojeni velkým náskokem

polevili. Snížení se dočkal Šluknov v 60. minutě po střele Kirchnera 4-1. Na 4-2 dal gól

v 80.minutě Svoboda, ovšem domácí znovu uklidnil z brejku Bursa střelou do prázdné

branky 5-2. Skóre uzavřel v 85. minutě hlavou střídající Čurgali 5-3. Domácí se jen

těžko dostávali zpět do tempa a ke konci se obávali o výsledek.

Ve druhém poločasu se ukázalo, že i v takto neúplné sestavě se dal uhrát slušný

výsledek. To by ovšem hráči museli makat na 100% jeden za druhého a podat naprosto

soustředěný výkon. Rychlé přebírání hráčů, kvalita přihrávek, volba správných řešení,

pozitivní hecování, to jsou věci, které nebyly v prvním poločasu o.k. Napravit reputaci

si může Šluknov v sobotu 2.10. se silným Juniorem Děčín. Zveme všechny diváky na
toto utkání, které se hraje již v 16 hod.