weby pro nejsevernější čechy

Festival Ducholoď

Akrobati na chůdách, bubeníci, všeobecné veselí a průvod městem zahájili rumburský festival Ducholoď. Akce se konala v rámci Týdnů duševního zdraví a pořádala ji Agentura Pondělí, sdružení Čačipen a Dům kultury Střelnice.
„Akci jsme zahájili na Lužickém náměstí a pokračovala v kulturním domě, kde dopoledne probíhal i Den sociálních služeb, kterého jsme se také účastnili,“ uvedla ředitelka Agentury Pondělí Monika Lampová.
Divák mohl vidět příběh člověka s postižením – bajkaře Ezopa, který uvedlo divadlo Creatio. Na hudební scéně vystoupila věčná experimentátorka Dagmar Andrtová Voňková, kapela Abiďas, AGP Band, Čačipen a další.
„Na festivalu s takovým názvem samozřejmě nesměl chybět ani vzlet balónu. Startoval na hřišti za kulturním domem,“ doplnila Monika Lampová. „Byl to první ročník Ducholodi a doufáme, že příště přilákáme o něco více diváků.“
Festivalu předcházela vernisáž klientů Agentury Pondělí, kteří při pravidelných setkáváních tvoří technikou Art Brut. V pátek 1. října je zase celý den věnován filmům s tematikou duševního zdraví, dopoledne pro školy a odpoledne dva filmy pro veřejnost za zvýhodněné vstupné. Vypadá to tedy, že se Rumburk zapojil do celostátní akce s plnou parádou.