SK Plaston Šluknov-Soběchleby 3:0

Tentokrát do Šluknova přijelo mužstvo, které je na předposledním místě a byla

povinnost, aby zůstaly body doma. Roli favorita domácí nakonec zvládli a získali další

tři body.

Již od začátku bylo jasné, že hosté přijeli pozorně bránit, nikam nespěchat a podnikat

rychlé protiútoky. Domácí se jen těžko dostávali do gólových příležitostí. Přibývalo

standardních situací, ale chyběl důraz ve vápně. Největší šanci měl po nahrávce

Hajduka Karpíšek, ale před prázdnou brankou míč neusměrnil do sítě. Soupeř měl také

několik slibných šancí. Hned v úvodu zachránil brankář Bednář. Největší šanci měl po

hrubce domácí obrany útočník hostů, ale v jasné šanci přestřelil.

Do druhé půle nastoupil Šluknov s ještě větším úsilím, ale gól ne a ne spadnout. Sestava

se mírně přeskupila a oživila střídáním a přišly i góly. Rozstřílel se smolař prvního

poločasu Karpíšek. Nejprve pohotově vystřelil z hranice velkého vápna v 70. minutě na

1-0, za dalších 5 minut po nahrávce Nesteraka přehodil brankáře, který se vrhl pod nohy

2-0 a hattrick dosáhl v 85. minutě, když byl faulován ve vápně a proměnil pokutový kop
3-0.

Skončilo to jasným výsledkem, ale dlouho jsme se obávali, zda se podaří vstřelit branku.

V dalším utkání zajíždí mužstvo do Pokratic, kterým se také daří, jsou na pátém místě

v tabulce a v minulém kole vyhráli v M ilešově. Plaston se drží na třetím místě a to bude