SK Stap Tratec – Union Čelákovice 1:2

Hosté přijeli s exsparťenem Vráťou Lokvencem, co by hrajícím trenérem, ale na hřišti příliš dlouho nepobyl a musel být pro obnovené zranění kolena hned v první půli vystřídán. On však byl asi jedinou atrakcí tohoto zápasu, což se objevilo i na velice pěkné návštěvě.  Bohužel fotbal ale z obou stran plakal a diváci se skoro celý zápas nudili. Prakticky žádné šance, žádné pěkné akce, spousty chyb v rozehrách obou týmů a tak nakonec hosté vyhráli šťastně o gól, což pro domácí znamená, že se pomalu sunou ke dnu tabulky a budou hrát opět jen o záchranu divize, místo v klidném středu tabulky, jak to vypadalo na začátku soutěže. Absence domácích borců Buryánka, Greňa či Kříže byla citelná, ale i přesto to byl soupeř, který se doma musí porážet a ne mu nechat lacino tři body.

Nejdůležitější minuty zápasu:

14´- špatný výkop hostujícího gólmana, míče se zmocnil Očipka, ale místo pokusu o lob přes brankáře do

prázdné branky přihrál do strany Kurelovi, ale před ním mu míč vypíchl bek hostí

31´- bomba domácího Kubeše z úhlu končí nad brankou hostujícího týmu

38´- dalekonosná střela kapitána domácích Šmalcla ze 40-ti metrů skončila vedle svatyně hostů

44´- domácí neodkopli balón po rohovém kopu z vlastního vápna, útočník hostů přistrčil Očipku, sudí nepískl

faul a míče se zmocnil Prokeš, který prostřelil Loose a dostal hosty do šatny překvapivě do vedení – 0:1

První půle byla nezáživná a po krupobití v šatně domácích se očekával obrat ve hře a zvrat ve výsledku, ale bohužel se tak nestalo, i když času na vyrovnání po kontaktní brance Kopřivy, zbývalo víc než dost. Domácí sehráli jednu z nejhorších partií snad za posledních pět let.

51´ – domácí vyrobili hrubku a neodkopli balón z vlastního vápna, míč se dostal opět k Prokešovi, který byl

sám tváří v tvář Loosovi, nedal mu žádnou šanci a dostal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2

53´- pěkná akce domácích, když Kurel uvolnil Očipku, ale jeho dobře mířená střela skončila od hostujícího

obránce jen na rohovém kopu

58´- na rohový kop Kubeše si naskočil Kopřiva a hlavičkou dostal domácí do hry – 1:2

66´- do čisté šance se dostal M.Nagy po centru Winziga, ale tu mu zmařil zvednutím praporku pomezní

Domácí měli víc než třicet minut možnost alespoň vyrovnat, ale nedokázali si přes zhuštěný val hostů vypracovat ani jedinou kloudnou šanci a tak nezáživný zápas, neodpovídající úrovni divize, nakonec skončil překvapivou výhrou hostů.

Sestava Vilémova:

Loos – Nagy L. (ŽK), Vlk, Šmalcl, Svoboda (46´-Winzig), Kopřiva (ŽK), Nagy M. (ŽK), Očipka,

Havel (80´- Zaspal), Kubeš, Kurel

Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek a Kessler Chyběli ještě: Greňo, Buryánek, Kříž a Čuda

Diváci: 280 velmi nespokojených !!! Nejlepší hráči utkání: Šmalcl (V) a Prokeš (Č)

Rozhodčí: Langer – Schröter a Šecová Delegát svazu : pan Chára ŽK: 3 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 7 – 5 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 14 – 16 Střely na bránu: 5 – 5 Mimo: 6 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák