Vilémovská příprava pokračuje úspěšně, FK Junior Děčín – SK Stap Tratec 2:5 (1:0)

Zápas s naším tradičním soupeřem, se kterým máme stále ještě dost nepříznivou bilanci se hrál na velmi dobře připraveném pažitu v Březinách. Domácím chybělo několik hráčů, stejně jako hostům (Dvořák, Kurel st. a Hyka), ale pro hosty to byl poslední přípravný zápas, kde se rozhodovalo o prvním zúžením jejich širšího kádru, neboť v sobotní generálce na další divizní sezónu v Doksech již mnoho improvizací asi nebude možno. Zápas to byl určitě zajímavý, domácí měli více na vrch v první půli a hosté naopak v půli druhé, kdy domácím viditelně docházeli síly a toho jejich soupeř dokázal využít.

3´- pěkná akce domácích a šikovné prohození balónu mezi beky hostů a Timofej otevřel skóre – 1:0

14´- pěkná střela Šťastného z 18-ti metrů skončila těsně vedle domácí svatyně

18´- na rohový kop Kopřivy si naběhl Klíma, ale jeho volej šel těsně vedle branky domácích

20´- další střelu hostujícího Šťastného z 20-ti metrů k tyči domácí gólman vytěsnil na roh

27´- dělovku domácího Timofeje z hranice velkého vápna vytáhl gólman hostů Vaňák na rohový kop

44´- domácí v dobré šanci Murdychem, ale Vaňák v brance hostů míč vytěsnil nohou do pole

První půle skončila těsným vedením domácích, kteří se na vyšším, čerstvě postříkaném pažitu lépe pohybovali a věděli o sobě o něco více než hosté. Ti se však v silně zkombinované sestavě snažili, ale domácí měli přeci jen trochu navrch. Ve druhé půli však došlo k několikanásobnému vystřídání především u hostů, což přineslo jejich výraznou převahu a nejen, že otočili výsledek vysoko ve svůj prospěch, ale nastřelili ještě břevno, tyčku a spálili i několik dalších tutovek.

47´- parádní nápřah Vichtereye z 20-ti metrů a míč se zatřepotal pod břevnem v síti domácích – 1:1

50´- domácí Murdych si pohrál s L.Nagym a střelou k druhé tyči dostal domácí zpět do vedení – 2:1

53´- chyba domácího gólmana a hosté z nepřímého kopu ze 14-ti metrů Očipkou srovnali na – 2:2

57´- pěkný křižný centr Očipky na Vichtereye, který tváří v tvář gólmanovi domácích napálil břevno

61´- střelu Kurela ml. z hranice velkého čtverce domácí gólman v klidu lapil

62´- hosté ani na třikrát nedokázali vyražené balóny gólmanem domácích dopravit do sítě

66´- Šťastný krásně obešel beka domácích, ale gólman včasným vyběhnutím jeho střelu vyrazil

75´- centr Buryánka a Kurel ml. pravou nohou prostřelil gólmana domácích a bylo to – 2:3

77´- odražený balón se dostal k Buryánkovi a ten dělovkou trefil jen tyč domácí svatyně

80´- Šťastný obešel mazácky dva hráče domácích a pohodlně zavěsil na již  – 2:4 pro hosty

85´- faul na pronikajícího Šťastného ve vápně, jasný pokutový kop a ten proměnil Buryánek – 2:5

89´- kiks Kopřivy, ale domácí Murdych naštěstí pro hosty v čisté šanci zbrkle přestřeli branku

Hosté se v druhé půli výrazně zlepšili a dokázali po velice dlouhé době domácí tým na normální travnaté ploše konečně porazit. Zápas to byl vysloveně přátelský, bez zbytečných hrubých zákroků, bez jediné karty a dík patří i všem třem rozhodčím za předvedený výkon.

Vaňák (46´- Loos) – Winzig (65´- Kopřiva), Jirchář, Nagy, Zadina (46´- Čuda), Buryánek, Kopřiva (46´-Očipka),

Vavroušek (46´- Vichterey R.), Šťastný, Klíma (55´- Kurel ml.), Zelinger (82´- Ahrend)

Chyběli:  Hyka, Dvořák, Kurel st. a Dobeš    Připraveni ještě:  nikdo – všichni dostali příležitost !!!

Nejlepší hráči utkání:      Murdych (D)  – Šťastný (V)     Diváci:  50 z toho 5 z Vilémova  !!!

Rozhodčí:   Baum – Vlk a Mrazík     Delegát svazu :   nebyl      ŽK:   0 :0       ČK:   0 : 0

Rohy:  3 -6  Držení míče:   48% – 52%  Ofsajdy:   3:11 !!! Fauly:  11 – 10  Střely na bránu:  6 – 9  Mimo: 8 -10

Trenér: Šimek     Asistent: Zbončák   Masér:  Maier    Vedoucí mužstva: Sklenář     Zapisovatel: Třešňák