Vilémov se probral a urval tři body

V předposledním kole divizní sezony podzim 2010 přijel do Vilémova favorizovaný tým Roudnice. V odporném počasí, které se zhoršovalo s každou minutou zápasu to nevypadalo na zrovna zářivý výkon a hosté byli v prvním poločase lepší. Obrat nastal hned v první minutě druhé půle, kdy se vilémovští ujali vedení jedna nula a zbytek zápasu nechali vzpomenout na lepší časy. S gólem utichli fanoušci Roudnice a naopak se probudili domácí, kteří měli na co koukat. Vilémov potom přidal ještě jeden gól, takže kromě zimy a deště to bylo celkem příjemné odpoledne.

Podrobnou zprávu ze zápasu připojíme zítra, ve fotogalerii jsou ale oba góly i radost z nich, to i přes to, že fotograf byl promočený na kost a zmrzlý stejně. Čest jeho památce.

Takřka dva měsíce čekali domácí fanoušci na vítězství svého týmu, neboť jejich miláčci vyhráli naposledy
na Kladně (1:2) a od té doby v šesti zápasech jen dvakrát plichtili. Tento souboj byl očekáván s určitým
napětím, neboť oba soupeři se velice dobře znali z několikaletých bojů o postup z Krajském přeboru. Nutno
konstatovat, že vilémovští měli dosud z těchto soubojů výrazně lepší bilanci. Soupeř však přijel do Vilémova
sebevědomě, nabitý hráči zvučných jmen se zkušenostmi z vyšších soutěží a sršila z něj snaha o snadné tři
body, ale domácí se nedali, vypjali se k výbornému výkonu a nebýt smůly při zakončování a někdy i velkému
štěstí soupeře, tak si mohli domácí i výrazně vylepšit své skóre.

11´- první pokus domácích v podání Očipky, který střílel ze záklonu z hranice velkého čtverce jen vedle
16´- bomba hostujícího Mikase z 20-ti metrů skončila těsně vedle tyče domácího gólmana Loose
22´- domácí v jasné šanci Očipkou, po pěkném uvolnění Kurelem, který zvolil místo střely z deseti metrů ještě
zpětnou přihrávku na Kopřivu, ale ten z deseti metrů nikým nekrytý přestřelil branku hostí !!!
31´- levačku domácího kanonýra Kurela z hranice velkého čtverce vytáhl gólman hostů na rohový kop
33´- výtečná akce domácích po ose – Buryánek – Očipka – Kopřiva, ale jeho nepříliš povedenou střelu z 12-ti
metrů v další super šanci gólman hostí kryl !!!
39´- k odraženému balónu se dostal opět všudybýlek Kopřiva, ale ani napotřetí nedokázal z voleje prostřelit
obranný val hostů, když mu jeho střelu vykopl z brankové čáry bek hostů !!!

První půle byla po fotbalové stránce vcelku vyrovnaná. Hosté měli pouze náznaky šancí po standardních
situacích, kdežto domácí si vypracovali pěknými kombinačními akcemi tři tutovky, ale ani jedna neskončila
v síti soupeře a tak se čekalo co přinese druhá půle. V první půli stále pršelo, trávník byl mokrý, ale hlavní
vliv mělo počasí na diváckou kulisu, která byla nejslabší za celý podzim na vilémovském stadionu.

46´- domácí hned z prvního útoku po obrátce šli do vedení, když přetažený centr Winziga výborně zpracoval
Buryánek a přízemní střelou k tyči nedal gólmanovi hostů pražádnou šanci – 1:0
49´- pěkný průnik Buryánka přes tři beky soupeře, přihrávka zpět na zcela volného Očipku, ale ten nikým
nekrytý před hranicí velkého čtverce v čisté šanci střílel jen nad branku soupeře !!!
56´- v další šanci se ocitl opět Kopřiva, ale jeho parádní rána skončila na tyči, od ní se odrazila do zad
gólmana hostů a míč se pomalinku skutálel těsně vedle jeho svatyně a byl z toho jen rohový kop !!!
61´- trestný kop hostujícího Putíka z 20-ti metrů skončil jen vedle Loosovi svatyně
76´- trestný kop domácího Buryánka z výseče velkého čtverce hostující gólman neudržel a dobíhající M.Nagy
míč doklepl do prázdné branky hostů a dostal domácí na koně – 2:0
78´- bombu domácího Očipky z velkého vápna vytáhl pozorný gólman hostů na další rohový kop
83´- dobrou střelu hostujícího kapitána Obrtlíka zpoza vápna domácí gólman Loos bez problémů chytil
85´- v další čisté šanci se ocitl domácí kanonýr Kurel, ale jeho šikovná střela skončila jen těsně vedle
88´- na vlas stejná šance opět Kurela, ale tentokráte zasáhl na brankové čáře dobře stojící bek hostů !!!

Hosté po obdržené brance otevřeli hru a to byla voda na domácí mlýn. Ti dobře kombinovali a dostávali se do
šancí, které však většinou neproměnili. Soupeř zvučného jména ve Vilémově příliš umu neukázal, ale hlavní
podíl na tom měli výborně hrající domácí, kteří se snad konečně dostávají opět do pohody, i když je ale již
skoro pozdě, neboť je před nimi již jen poslední podzimní mistrovský zápas v Litvínově. Tak snad to přijde
zase na jaře a nebudou starosti se záchranou.

Loos – Winzig, Šmalcl, Svoboda (70´-Havel), Vlk, Kopřiva (ŽK-78´-Nagy L.), Nagy M. (ŽK),
Buryánek (85´-Zaspal), Kubeš, Očipka, Kurel
Dále ještě připraveni: druhý gólman Hambálek a Kessler Chyběli ještě: Greňo, Kříž a Čuda

Diváci: 220 – velice spokojených !!!
Rozhodčí: Garaja – Hlaváč a Svoboda
Rohy: 7 -3 Držení míče: 52% – 48%
Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák

Nejlepší hráči utkání: Buryánek (V) a Laušman (R)
Delegát svazu : pan Bláha ŽK: 2 :1
ČK: 0 : 0
Fauly: 17 – 19 Střely na bránu: 8 – 3 Mimo: 9 – 3