weby pro nejsevernější čechy

Jaroslav Sykáček byl zvolen počtvrté starostou

Již čtvrté volební období za sebou povede rumburskou radnici Jaroslav Sykáček jako starosta, a Darek Šváb jako místostarosta. Oba dva kandidovali v letošních volbách do zastupitelstva na kandidátce ČSSD. Prvním místostarostou byl zvolen další sociální demokrat Ladislav Pokorný a čtveřici doplňuje místostarostka Alena Winterová (SNK – ED), která tak vstupuje do svého druhého volebního období.Volba starosty města byla jasná téměř od samého začátku, neboť dva ze tří navržených kandidátů – Alena Winterová a Karel Schäffer se své kandidatury vzdali. Jaroslav Sykáček tak byl jediným uchazečem o tento post a byl schválen patnácti hlasy ze třiadvaceti možných.

Do křesla místostarosty bylo nominováno osm kandidátů, ale Petr Dopita, Věra Houdová Jiří Pimpara a Jaroslav Trégr neměli o tuto pozici zájem, a tak se do konečné volby dostali jen Ladislav Pokorný, Darek Šváb, Alena Winterová a jediná zástupkyně za ODS Romana Bušková. Ta však získala nejmenší počet hlasů a zvolena nebyla. Přestože byla vzápětí nominována do volby o křeslo radního, kandidaturu odmítla, stejně jako Petr Dopita a Karel Schäffer, a tak byli do těchto pozic zvoleni další tři navržení Rudolf Seidl (ČSSD),Václav Staněk (KSČM) a nově Věra Houdová (SNK –ED).

Starosta Jaroslav Sykáček a místostarosta Darek Šváb budou své funkce vykonávat jako neuvolnění členové zastupitelstva. Jaroslav Sykáček z toho důvodu, že se jako senátor musí věnovat své práci v Senátu ČR, Darek Šváb vzhledem ke své práci ředitele Lužické nemocnice a polikliniky Rumburk.

Noví zastupitelé ještě zvolili předsedy komisí. Finanční komisi povede zastupitelka Miloslava Drobečková, šéfkou kontrolního výboru bude Romana Bušková. Členy těchto komisí zvolí na příštím zastupitelstvu.