weby pro nejsevernější čechy

Kudy kam? Čerti a Mikuláši.

Čerti a Mikulášové budou míti pré. Čerta si můžete namíchat celoročně (půl rum, půl griotka). Jestli si lze namíchat Mikuláše nevím, namíchnout ho však lze, a to potom místo čokolády dostávali jsme uhlí. Při dnešních cenách dostanete zřejmě nějakou sojovou náhražku.

Takže, 3. prosince bude Mikulášská besídka v Dolní Poustevně v bývalém učilišti od 15.30 hod.

4. prosince zažijeme Čertování na Čtverci, a to na Čtverci od 14.00 hod., a ten samý den Mikulášskou ve šluknovském kulturáku od 15.00 hod.

Na svatého Mikuláše (6. 12.), se pro změnu můžete vydat v

do městské knihovny ve Varnsdorfu a otud do Tibetu. Pět měsíců tam prožila česká rodina s dvěma malými dětmi. V malé vesničce Sankar vysoko v indickém Himálaji, v oblasti zvané Malý Tibet. Se svými zážitky se s vámi podělí cestovatel Martin Mykiska. Tam, myslím, slaví úplně jiné svátky než my. Začátek v 18.00 hod.

A ještě jednou Asie: JAPONSKÉ VÁNOCE. V aule VOŠ a Gymnázia Varnsdorf, vás provede předvánočním časem trio japonských umělkyň (trubka, violoncello, klavír), pod vedením Yasuko Tanaka, na vlnách těch nejlepších skladeb z české a světové klasiky. Část pořadu patří tradičnímu japonskému repertoáru, povídání o svátcích v Japonsku a ukázce kimona. Konnichiwa!