weby pro nejsevernější čechy

Space piknik 2012 v Rumburku (situační zpráva)

V pátek odpoledne začala na loukách nad Rumburkem technoparty Space Piknik. Na místo dorazilo něco mezi dvěma až třemi tisícovkami tanečníků, kteří si užívají u dvanácti soundsystémů. Počasí je zatím příznivé (ne jako vloni, kdy celou akci spláchla voda). Z našich (dvou sobotních) návštěv víme, že akce zatím probíhá v klidu a bez nějakých zásadních kolizí přímo na ploše, někteří rumburští zastupitelé a místostarosta přímo na místě monitorovali situaci a stěžovali si na přílišný hluk ve městě. Policie však v tomto případě nemá pravomoc zasáhnout a změřit hluk není možné, protože není k dispozici odpovídající a technicky způsobilé zařízení. Kupodivu několik set metrů přímo od epicentra Pikniku není zvuk soundsystémů téměř slyšet,  v některých ulicích Rumburka, ale i Varnsdorfu (o endéer nemluvě) však občané nemohou spát. Zatracená fyzika.

Našemu fotografovi se, kromě slečny na titulním snímku, libila i produkce tohoto systému, ale v době jeho návštěvy byl skoro jediný. Asi tomu nerozumí.

Podle dalších fotografů, kteří podobné akce fotografovali dříve je údajně ideální fotografovat za rozbřesku, tak není vyloučeno, že na místo ještě zajedeme. Můžete tak učinit i vy, neboť podle pořadatelů se bude pokračovat ještě celopu neděli a nelze vyloučit after party do poloviny příštího týdne. I když sprchlo a plocha je rozbahněná, dobré holinky a nebo bosé nohy situaci řeší dostatečně.

PS. Ta mlha, která večer padla byla prostě k sežrání.