Vilémov v přípravě rozdrtil Rumburk

FK Rumburk – SK Stap Tratec 0:9 (0:3)
Vilémovští fotbalisté si pro první přípravný zápas sjednali na umělku do Varnsdorfu Á-třídní Rumburk, kde působí i několik hráčů, kteří prošli Vilémovem (Havel, Pácha, Just či Šikýř). Výsledek je trochu překvapivý, ale nutno konstatovat, že rumburští borci nehráli špatně a zvláště v první půli byli dobrým sparingpartnerem vyzrálejšímu diviznímu soupeři. Navíc měli v nohách páteční zápas s Opachem (2:0), takže byli určitě i trochu unaveni.

12´- centr Šmalcla mezi rumburské beky, kde se mazácky uvolnil Kopřiva a poprvé rozvlnil síť soupeře – 0:1

27´- vilémovský Očipka uvolnil Dvořáka a ten se ve své druhé stoprocentní šanci už nemýlil – 0:2

42´- nádherná prohazovačka Dobeše opět na Dvořáka, který neměl příliš práce znovu skórovat – 0:3

První půle byla určitě zajímavá tím, že rumburští borci dobře bránili a nedovolili příliš vilémovským hráčům kombinovat a dostávat se do jasných šancí. I když tři tutovky hosté ještě spálili (Dvořák, Šmalcl či Kopřiva). Naopak rumburští, i když podnikali rychlé výpady, neměli tutovou šanci ani jednu a příliš nováčka v brance Vilémova Vaňáka nezaměstnávali. Do druhé půle nastoupila obě mužstva ve výrazně pozměněných sestavách, ale byli to již jen vilémovští hráči, kteří svůj brankostroj nadále rozšiřovali a skončili až na devítce, i když spojnice břevna a tyče překazila Greňovi hattrick a desítku v síti snaživého soupeře.

61´- vilémovský Dobeš si pohrál se dvěma obránci a předložil Greňovi balón před prázdnou branku – 0:4

70´- na centr Winziga šel důrazně Greňo a propasíroval balón skrze rumburského gólmana do sítě – 0:5

75´- parádní česká ulička Kubeše na naběhnuvšího si Kopřivu a ten podél gólmana zvýšil už na – 0:6 !!!

78´- rumburští v čisté šanci Vyskočilem, ale jeho snahu vyřešil zkušeně vilémovský gólman Vaňák

80´- další gólovou přihrávku Kubeše zužitkoval M.Nagy a nedal rumburskému brankáři šanci – 0:7

83´- s chutí hrající Greňo posunul míč patičkou na mladoboleslavského novice Viláma a ten pěknou střelou

po zemi z 20 metrů k tyči nedal rumburskému gólmanovi šanci – 0:8

86´- únik Kurela po pravé straně, krásně přistrčený míč na nabíhajícího Dobeše a ten bombou z voleje do

šibenice stanovil konečné skóre zápasu na neuvěřitelných – 0:9

Vilémovští hráči se po devátém gólu snažili ještě získat narychlo vypsanou prémii za desítku, ale už se jim to nepodařilo, neboť rumburští hráči bránili v posledních minutách již prakticky v deseti lidech a těžko se skrz jejich obranný val vilémovským hráčům procházelo. Bylo to velice slušně hrané utkání z obou stran, kde favorit prokázal své kvality a zaslouženě vysoko vyhrál.

Vaňák – Winzig, Šmalcl, Greňo, Kopřiva, Vlk, Nagy L., Lehrl, Dobeš, Dvořák, Očipka

Střídali: Kubeš, Nagy M., Kurel a Vilám Chyběli ještě: Loos, Svoboda, Buryánek, Hyka, Čuda a Zaspal

Diváci: 50 – z toho 20 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Vyskočil (R) a Dobeš (V)

Rozhodčí: Pöschke – Šťastný a Hejl Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 :0 ČK: 0 : 0

Rohy: 1 – 6 Držení míče: 40% – 60% Fauly: 9 – 9 Střely na bránu: 2 – 9 Mimo: 3 – 8

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák