weby pro nejsevernější čechy

Díra roku

Tenhle jev se opakuje každoročně, když sleze sníh: objeví se díry v silnicích a já si už nejmíň tři roky říkám, že by se mělo soutěžit o díru největší, nejhezčí a nejzáludnější. Napadá mě, že by bylo možné vypsat sázky, kdy se objeví nové a kdy se objeví ty co tu byly vloni a letos nějak ne a ne přihlásit se ke své slávě.

(Letos takhle čekám na mou oblíbenou na křižovatce pod šluknovským náměstím u hasičárny; tak co: bude nebo nebude?)

Zřejmě ale nejsem v tomhle státě sám, koho díry zajímají a tak se objevil web www.vymoly.cz, který zhmotnil to, na co jsem zatím vždycky jenom myslel.

Cílem projektu není ovšem pouze soutěžit, ale hlavně mapovat nebezpečné úseky silnic na kterých je možné, v lepším případě, poškodit vozidlo.

Organizátoři akce na webu uvádějí: „Nechceme se smiřovat s tím, aby naše auta byla ničena a vznikaly tak další finanční škody, kvůli nezájmu odpovědných úřadů, organizací nebo jednotlivců.

Vážíme si práce cestářů i jejich snahy zasahovat do stavu silnic. Zároveň chceme tímto projektem upozorňovat na havarijní stav vozovek a snažit se, aby došlo k nápravě.“

Příjde mi to celé jako dobrý nápad (nakonec jsem ho míval ty tři roky zpátky, že), ale při pohledu na zveřejněnou mapu a žádný odkazu k nám do výběžku mě napdají pouhá tři vysvětlení proč je tomu tak:

  • ještě o tom webu nevíte a tak jste se nezapojili
  • nemáte za to, že by to k něčemu bylo a tak prostě nereagujete
  • díry jsou tu tak veliké, že jste zapadli a už nikdy nevyjeli

PS. Ta věta označená kurzívou mě opravdu rozesmála.