SK Stap Tratec –Plaston Šluknov 6:0

Fotbalisté obou dvou táborů jsou již léta dobrými kamarády a tradičně dvakrát do roka si spolu zahrají i přátelský zápas, ve kterém jde vždy o prestiž. Tentokráte se manažeři obou celků vytáhli a připravili po zápase společné posezení s tatarským biftekem na účet Šluknova a na oplátku vilémovští zase čepovali po celé utkání pro funkcionáře a diváky zdarma svařené víno. Jasný favorit to tradičně neměl lehké, ale nakonec hlavně díky gólům exšluknováků Dobeše a Očipky zvítězil vysokým rozdílem. U obou celků chybělo několik hráčů (Šmalcl, Vlk, Greňo, Winzig či Čuda resp. Hlavsa, Zbončák J. či Lehrl), ale to určitě nemělo vliv na celkový výsledek ani hru.

7´- první šance domácích, když Vichterey uvolnil Dvořáka, ten přiklepl míč Očipkovi, ale ten střílel jen vedle

10´- průnik Kopřivy přes tři beky hostů, ale jeho střelu vyrazil pohotový gólman Schejbal na rohový kop

13´- parádní volej M.Nagyho z dvanácti metrů opět vyrazil gólman hostů na rohový kop

16´- pěknou střelu Dobeše gólman Schejbal znovu jen vyrazil před sebe a číhající Očipka se už trefil – 1:0

29´- hosté v první vážnější šanci novou akvizicí Skyvou, ale M.Nagy mu jeho střelu srazil na rohový kop

37´- centr Dvořáka do vápna hostů, k odraženému balónu se dostal Dobeš a nedal Schejbalovi šanci – 2:0

41´- dalekonosnou bombu exšluknováka Dobeše z 20-ti metrů gólman hostů vyrazil do pole

První půle byla ze strany domácí plná nepřesných přihrávek a rovněž si překvapivě vytvářeli nezvykle málo brankových příležitostí. Hosté dobře napadali, bránili ve větším počtu lidí a stačili se silami. Do druhé půle obě mužstva vystřídala celou lavičku a byli to přeci jen domácí, kteří se mírně zlepšili a začali postupně se silami odpadávajícího soupeře výrazněji přehrávat, vytvářet si šance a střílet i očekávané branky.

49´- ulička Kurela na naběhnuvšího si Buryánka, ale jeho levačka skončila jen těsně vedle branky hostů

53´- pěkný centr Dvořáka do vápna hostů, ale Kurel místo střely zvolil pár kliček a soupeř mu míč sebral

60´- centr M.Nagyho si ve vápně zpracoval Dobeš a bodlem vymetl šibenici šluknovského gólmana – 3:0

62´- únik Dvořáka a nezištné přistrčení na Dobeše, který završil svůj hattrick do prázdné branky – 4:0

71´- trestný kop Hyky přistál na hlavě M.Nagyho, ale gólman hostů Schejbal míč konečky prstů vytáhl na roh

75´- parádní česká ulička Kurela na Dvořáka, ale jeho sólo zlikvidoval včasným vyběhnutím gólman hostů

77´- krásná akce domácích, když na centr Buryánka naběhl Kubeš a jeho parádní volej skončil na tyčce !!!

80´- křižný centr Kubeše do vápna hostů a pěkný Kurelův volej skončil popáté v síti hostů – 5:0

82´- pěkná technická střela Dvořáka se obtočila těsně okolo šibenice hostujícího celku

86´- centr domácích prodloužil Kurel hlavou na M.Nagyho a ten uzavřel skóre utkání na – 6:0

89´- únik hostujícího rychlíka Skyvy do otevřené obrany domácích skončil ale jen na vrátivším se Kurelovi

Obě mužstva si určitě zahrála za příjemného počasí na varnsdorfském umělém pažitu dobrý přátelský zápas, ve kterém se hrálo velice slušně, takže všichni tři rozhodčí neměli příliš mnoho práce a zápas zvládli na výtečnou. Velmi dobrou úroveň mělo i následné závěrečné posezení ve šluknovském klubu, kde se oba soupeři dohodli, že se v létě zase střednou a jejich manageři mají za úkol vymyslet pro hráče opět nějaké to malé překvápko navrch. Proč by také ne, vždyť v obou mužstvech působí řada hráčů, kteří kopali jak ve Šluknově, tak i ve Vilémově (Svoboda, Dobeš, Očipka, Lehrl, bratři Zbončákové, Vichterey, Jägr, Hambálek, Holešovský nebo dokonce vilémovský manager L.Sklenář či A.Gall, Navrátil ap.), takže se máme v létě určitě na co těšit.

Vaňák (46´- Loos) – Hyka, Svoboda, Nagy L., Dobeš, Nagy M., Vilám (46´- Kubeš),

Kopřiva (46´- Buryánek), Očipka, Vichterey (46´- Kurel), Dvořák

Střídali: Loos, Buryánek, Kurel a Kubeš Chyběli ještě: Šmalcl, Vlk, Čuda, Greňo a Winzig)

Diváci: 40 – z toho 15 z Vilémova !!! Nejlepší hráči utkání: Nagy L. (V) a Schejbal (Š)

Rozhodčí: Bouma – Pöschko a Šťastný Delegát svazu : nebyl ŽK: 1 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 8 – 1 Držení míče: 55% – 45% Fauly: 9 – 10 Střely na bránu: 12 – 2 Mimo: 13 – 2

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák