BSV Sebnice – SK Stap Tratec 0:3

V tradičním sousedském přátelském derby se překvapivě hrálo prakticky celý zápas jen na jednu
bránu a tou byla ta domácí. Ti nastoupili se čtyřmi Čechy v sestavě a nejvýraznější jejich posilou je
určitě exligista Tomáš Janda. Hosté přijeli jen se 14-ti hráči, když Hyka, Buryánek, Kopřiva, Nagy
L., Dobeš či Vilám byli z různých důvodů omluveni. Přesto se hrál slušný technický fotbal, ale to co
občas zahodili vilémovští fotbalisté, to snad nebylo ani možné.

2´- na rohový kop Svobody si naběhl Kurel a z malého vápna bombou orazítkoval břevno domácí branky
11´- centr Kubeše a M.Nagy v čisté šanci střílel hlavou jen těsně nad branku domácích
14´- Kurel v sólovém úniku, ale střílel tváří v tvář gólmanovi jen těsně vedle domácí svatyně
17´- centr Kurela na Svobodu, který nikým nekrytý na desítce střílel ukvapeně jen nad branku domácích
19´- ulička M. Nagyho na Dvořáka a ten se střelou k tyči již nemýlil a dostal hosty konečně do vedení – 0:1
22´- trestný kop domácího stopéra Votavy skončil těsně nad brankou promrzlého Vaňáka
24´- hostující Svoboda propasíroval balón mezi beky domácích a Dvořák střelou k tyči zvýšil na – 0:2
29´- trestný kop hostujícího Vlka z hranice velkého čtverce skončil těsně vedle tyčky domácích
31´- ránu Očipky z velkého vápna domácí gólman s námahou na dvakrát chytil
34´- chyba Vlka v rozehře a Janda šel sám na Vaňáka, ten však předvedl skvělý zákrok a šanci zlikvidoval
37´- na Dvořákovu přihrávku si naběhl Svoboda, ale z malého vápna trefil jen břevno domácí branky,
když nikým neatakován měl celou bránu zcela odkrytou !!!
42´- ulička Šmalcla na Kurela, ale jeho pěknou střelu v čisté šanci domácí gólman vyrazil na rohový kop

První půle vyzněla jednoznačně pro hosty. Ve druhé půli již tolik šancí na obou stranách nebylo a
tak to skončilo rozdílem třídy, což asi odpovídá postavení obou celků v jejich národních soutěžích.

49´- krásný únik Vichterey po levé straně, ale jeho následná střela jen těsně minula svatyni domácích
56´- pěkná ulička Dvořáka na Vichtereye, ale ten sám, nikým nekrytý střílel jen vedle domácí branky
62´- tvrdá rána domácího ostrostřelce Torlleho, ale tu skvěle vyrazil prokřehlý Loos v brance hostů do pole
77´- střelu Svobody vyrazil domácí gólman jen před sebe, ale dobíhající Dvořák míč už nepropasíroval do sítě
82´- průnik Vichterey po levé straně, zpětná přihrávka do vápna na Winziga a ten z voleje zvýšil na – 0:3

Obě mužstva prostřídala ve druhé půli všechny hráče z lavičky, které měla k dispozici. Hrálo se
za umělého osvětlení na dobře připravené hrací ploše, ale venku byl mráz okolo mínus 6 stupňů.
Vilémovští diváci však měli od fotbalistů zdarma 10 litrů svařáčku, takže se mohli trochu zahřívat a
občas si zařvat či zafandit. Domácích diváků tam příliš nebylo, takže to bylo skoro domácí prostředí
pro mírného favorita a jasného vítěze zápasu.

Vaňák (46´- Loos) – Kubeš, Šmalcl, Vlk, Svoboda, Nagy M., Winzig, Očipka (46´-Vichterey), Greňo,