Vilémov přivezl bod z Českého Dubu

PFK Český Dub – SK Stap Tratec 1:1 (0:1)

Ke druhému diviznímu zápasu odjížděli vilémovští fotbalisté posilněni nečekanou výhrou na Admiře a
rozhodně chtěli vydolovat z horké půdy Českého Dubu minimálně bod. To se jim podařilo, i když při lepší
střelecké potenci vilémovských hráčů to mohla být klidně i dvojka. Z pohledu vývoje zápasu a množství šancí
na obou stranách je ale bod asi pro obě strany zasloužený a pro hosty má určitě cenu zlata. 1´- centr hostujícího Kubeše z pravé strany přistál na hlavičce Dvořáka, ale balón šel nad branku domácích
4´- ulička Kurela na Buryánka, ten míč zatáhl k lajně, nacentroval a Dvořák míč doklepl do sítě – 0:1
14´- trestný kop hostů z 25-ti metrů napálil dělovkou Hyka, ale jeho tvrdá střela jen olízla tyčku domácích
19´- dalekonosná střela hostujícího Hyky z 20-ti metrů skončila nad brankou domácích
27´- na rohový kop Hyky si naskočil hostující Kopřiva, ale jeho hlavička skončila nad brankou domácích
31´- domácí poprvé zahrozili Němcem, ale jeho trestný kop z 20-ti metrů skončil vysoko nad brankou Vaňáka
36´- domácí doslova vyšachovali obranu hostů a čistou šanci Blenka bravurně zlikvidoval gólman Vaňák
39´- faul hostů na vápně, domácí zahrávali Němcem trestný kop a míč skončil na břevně Vaňákovi branky
42´- dlouhý pas Šmalcla přes beky domácích a Dvořák mohl jít sám na gólmana. Bohužel místo posunutí
si balónu směrem k němu a kličce, zvolil ukvapený lob a ten mu vyběhnuvší gólman domácích chytil
44´- pěkná rána domácího Suchomela k tyči, ale pozorný Vaňák míč vyrazil na rohový kop

Prvních třicet minut patřilo zcela jasně hostujícímu celku, který však z náporu vytěžil jen jeden gól a domácí
se v závěru poločasu otřepali a mohli vyrovnat, když hostům pomohlo břevno Vaňákovi branky. V závěru
poločasu pak ještě zahodil hostující Dvořák největší šanci zápasu, když odmítl z čisté šance poslat hosty do
šatny s dvoubrankovým vedením a v klidu do druhé půle.

48´- dlouhý balón hostujícího mladíčka Dobeše na Kurela, ale ten trefil jen vyběhnuvšího gólmana domácích
55´- domácí obrana vyrobila fatální chybu a Kurel se dostal do šance, ale střílel jen těsně vedle branky
67´- faul Kopřivy na hranici velkého čtverce, ale trestný kop Němce skončil jen na dobře postavené zdi hostů
68´- únik hostujícího Dvořáka, přistrčení zpět Kurelovi na desítku, ale jemu v čisté šanci míč
z nepochopitelných důvodů přeskočil nohu, dostal se ale ještě k volnému Buryánkovi, ale jeho střelu
srazil na poslední chvíli ještě bek domácích se štěstím na rohový kop
70´- hostující Buryánek skluzem v pádu vystřelil z úhlu a jen o centimetry minul bránu domácích
72´- pěkná rána domácího ostrostřelce Němce z 18-ti metrů, ale Vaňák v brance hostů byl opět na místě
79´- další únik hostů do odkryté obrany domácích a po akci – Dvořák – Buryánek – Kurel, vykopl bek
domácích balón z prázdné branky, ale střela Kurela neměla příliš velkou razanci, takže to ještě stihl
80´- nedáš-dostaneš: domácí po sporném rohovém kopu, když Vaňák reklamoval, že zachytil balón ještě před
postranní čárou, se ve skrumáži po několika soubojích prosadil Suchomel a prostřelil obranný val – 1:1
83´- hlavní sudí obrátil svou jedinou chybou v utkání faul těsně za vápnem, ale domácí trefili jen zeď hostů

Ve druhé půli hráli hosté trochu bojácněji, než v první půli a zbytečně brzy se zatáhli. Škoda, že nevyužili
alespoň jednoho z nadějných brejků. Domácí vrhli vše do útočení a snažili se o zisk tří bodů, aby utekli
záchranářským pracem, ale to se jim díky pozorné hře hostů nepodařilo a tak nakonec obě mužstva brala
plichtu za spravedlivou. Hosté tím získali z těchto dvou těžkých utkání venku více bodů, než na jaře doma.