Vilémov : Most 2:0, FOTOREPORT

První jarní utkání doma vilémovským vyšlo. Kromě prvních deseti patnácti minut nepustili hosty k ničemu významějšímu a dvěma krásnými góly rozhodli utkání ve svůj prospěch a připsali si důležité tři body do tabulky.

Jedinou chybou bylo počasí, které zřejmě bylo hlavním důvodem nízké divácké účaasti. Utkání přihlížely dvě stovky zmrzlých, ale nakonec spokojených diváků.

Podrobnější referát o zápase připravujeme.

Třetí jarní zápas sehráli dosud neporažení vilémovští fotbalisté konečně doma a očekávala se pěkná návštěva.
Jenže počasí jakoby Vilémovu již delší dobu nepřálo a celý den jako naschvál pršelo. To odradilo řadu
diváků, zvláště z řad maminek se svými ratolestmi, neboť by nemohli využít nové dětské hřiště a tak přišlo
pouhých 210 lidí, což je na divizi a hlavně na Vilémov žalostně málo. Přesto ti co přišli viděli parádní fotbal,
ale málo šancí a za to ale dvě pěkné branky v síti soupeře.

1´- na centrovaný balón Kurela si naběhl do volna Kopřiva, ale jeho volej skončil těsně vedle branky hostů
13´- ulička Dobeše na Dvořáka, který však vystřelil slabě a gólman hostů s jeho střelou neměl příliš práce
15´- šikovné prohození Kopřivy mezi beky na Kurela, ale ten trefil jen dobře vyběhnuvšího gólmana hostů
19´- bombu známého hostujícího ligisty Loose vytěsnil domácí gólman Vaňák na rohový kop
31´- centr Očipky do vápna hostů, ale Kopřiva míč v čisté šanci jen těsně minul
35´- nečekaně dobře padající oblouček Hyky skončil jen těsně nad brankou hostujícího celku
39´- pěkná střela domácího Dvořáka z 18-ti metrů skončila jen nad brankou hostů
41´- domácí kanonýr Kurel se obtočil kolem dvou beků, ale jeho střelu skvělý gólman hostů vyrazil
43´- trestný kop Hyky přistál na hlavičce Vlka, ale balón šel je těsně vedle svatyně hostů
45´- odražený balón se dostal k Winzigovi a ten tečovanou střelou dostal konečně domácí do vedení brankou
tak zvaně do šatny – 1:0

První půle byla jasnou záležitostí domácích a byla jen otázka času kdy padne první gól. Hosté však pozorně
bránili a podnikali rychlé protiútoky, ze kterých však příliš nevytěžili. Ve druhé půli došlo na obou stranách
k výměnám několika hráčů a hosté po obdržené brance začali více kousat a zaměstnávat domácí obranu.Ta
však v čele s gólmanem Vaňákem pracovala bezchybně a nedovolila hostům skórovat.

49´- pěkná rána hostujícího ligového kanonýra Fraňka z 25-ti metrů skončila naštěstí vedle branky Vaňáka
51´- odražený balón ze skrumáže se dostal k dalšímu exligistovi Bohatovi, ale jeho střela šla těsně vedle
57´- hosté v čisté šanci Loosem, ale ten střílel ze 14-ti metrů naštěstí pro domácí jen nad branku Vaňáka
64´- bomba Kubeše z velkého čtverce skončila jen nad brankou hostujícího týmu
66´- další pěkná střela Fraňka z levé strany skončila jen těsně vedle tyče domácí svatyně
74´- tvrdou ránu Buryánka vytěsnil pozorný gólman hostů na rohový kop
79´- výborný centr Dvořáka přistál na pravačce Kopřivy, ale jeho parádní volej gólman hostů vyrazil do pole
82´- trestný kop zpoza hranice velkého vápna domácích zahrával Hyka a trefil se parádně přes zeď do
šibenice bezmocného gólmana hostů a rozhodl tím tento dramatický zápas – 2:0
86´- bomba Dvořáka z hranice velkého čtverce skončila těsně vedle branky hostů
90´- ke střele se mohl dostat i střídající R.Vichterey, ale míč mu přeskočil přes nohu a bylo po šanci

(ještě gol na dva nula, fotka tomáš fúsek)

Ve druhé půli se hosté trochu více vytáhli a podnikali nebezpečnější akce, především díky zkušenostem hráčů
z kádru Á-mužstva (Aschenbrenner, Loos, Bohata, Hofman či Franěk), kteří z různých příčin (na rozehrání
po zranění nebo žluté karty z 2.ligy) posílili juniorku. Domácí však bojovali ze všech sil a potvrdili tak potřetí
za sebou, že to se záchranou myslí víc než vážně a mají na svém kontě touto výhrou již sedm jarních bodů,
což nečekal ani ten největší optimista. Zajímavostí tohoto zápasu určitě bylo i to, že hlavní sudí nerozdal ani
jedinou žlutou kartu, natož červenou, za což patří dík hlavně oběma soupeřům.

Vaňák – Hyka, Šmalcl, Winzig, Kopřiva, Buryánek, Vlk, Očipka (56´-Kubeš), Dobeš (60´- Nagy M.),
Kurel, Dvořák (86´-Vichterey R.)
Připraveni ještě: Loos, Nagy L. a Čuda
Chyběli ještě: Svoboda a Greňo

Diváci: 210 prochladlých, ale nadmíru spokojených ! Nejlepší hráči utkání: Buryánek (V) a Hofmann (M)

Rozhodčí: Haltuf – Mojsejs a Vaňkát

Rohy: 8 – 3

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák

Držení míče: 54% – 46%