FK Teplice B – SK Stap Tratec 1:2

Třetí jarní zápas venku ze čtyř sehráli vilémovští fotbalisté na horké teplické půdě v Dubí a proti nim se
postavila velice silná juniorka ligových Teplic, posílená o některé borce z širšího kádru Á-mužstva (Grigar,
Melunovič, Vůch, Česlák) a po delší pauze nastoupil i zkušený středopolař Tesařík. Hosté, kteří překvapivě
získali v prvních třech těžkých zápasech 7 bodů, chtěli vydolovat z tohoto duelu alespoň remízu a udržet si i
nadále svou jarní neporanitelnost. Byl to od první do poslední minuty oboustranně výborný zápas. 5´- pěkná rána domácího kanonýra Vůcha skončila jen těsně vedle Vaňákovi svatyně
17´- střela hostujícího kanonýra Kurela příliš zkušeného Grygara v brance domácích neohrozila
26´- Dvořákovu parádní střelu z 20ti metrů vytěsnil Grigar s námahou na rohový kop
29´- na Dvořákův lob si naběhl hostující Kurel, uvolnil se, ale Grygar jeho střelu opět parádně vyrazil
32´- bomba zkušeného středopolaře Tesaříka z hranice velkého čtverce skončila nad brankou Vaňáka
43´- výborná akce Buyánka, který míč zatáhl k lajně a naservíroval jej zpět na desítku, kde byl zcela volný
Očipka, ale míč netrefil jak by chtěl a v čisté šanci přestřelil, když mohl míč umístit jen technicky k tyči
45´- domácí v úniku Kodešem, ale Vaňák míč vytěsnil nohou na rohový kop

První půle byla oboustranně opatrná a příliš šancí si nevytvořila ani jedna strana, tu největší měl Očipka
krátce před pauzou, ale ke smůle hostů ji nevyužil. Ve druhé půli to už bylo o něčem jiném, tři branky a dvě
břevna s tyčí, to už mělo trochu jiný náboj a bylo se skutečně nač dívat.

47´- skvělá akce hostů, když si Buryánek vyměnil balón s Dvořákem a dostal se do slibné šance, ale gólman
Grygar jeho bombu opět vytáhl
49´- výborně hrající Očipka, uvolnil Buryánka, ten našel Dvořáka na levé straně a ten mazácky udělal ze
zkušeného Grygara nic nemohoucího panáka a chladnokrevně zavěsil – 0:1
59´- únik Dvořáka mezi beky domácích, ale jeho výtečnou střelu zastavilo jen břevno Grygarovi branky
63´- další Očipkovo uvolnění tentokráte Dvořáka, ale jeho střelu z mírného úhlu Grygar lapil
64´- hostující Hyka zahrával trestný kop z poloviny hřiště, Grygar vyběhl na desítku a vyboxoval míč jen
malinko za vápno, kde stál Buryánek a milimetrovým lobem jej poslal přes Grygara zpět do sítě – 0:2
76´- bomba domácího juniorského reprezentanta Česláka skončila na břevně Vaňákovi branky
81´- povedená střela hostujícího Buryánka z úhlu olízla zvenčí tyčku Grygarovi branky
82´- nucené odstoupení kapitána hostů Šmalcla pro svalové zranění při náporu domácích
84´- domácí se dočkali góĺu, když se střídající Bosňan Gagula ocitl sám na desítce a prostřelil Vaňáka – 1:2

Ve druhé půli se hosté překvapivě dostávali více do šancí než domácí, kteří po první inkasované brance
otevřeli hru a snažili se alespoň o vyrovnání. To se jim však nepodařilo a inkasovali druhou branku. Pak už
hráli vabank, hosté výborně bránili a připustili již jen snížení výsledku. Zápas sledoval takřka kompletní tým
Áčka Teplic v čele s P.Verbířem. Po utkání vypukla na hřišti i na lavičce hostů mohutná radost z vítězství a
celý autobus pak odjel do Srbice na motorest k Čudlovi na slíbený, vítězný manažerský řízek zdarma.

Vaňák – Hyka, Šmalcl (82´- Kubeš), Winzig, Kopřiva, Buryánek, Vlk (ŽK), Očipka, Nagy M.,
Kurel (ŽK – 85´-Vichterey R.), Dvořák

Připraveni ještě: Loos, Nagy L., Dobeš a Čuda Chyběl ještě: Greňo (Svoboda odešel v týdnu do Šluknova)

Diváci: 120 z toho 20 nadmíru spokojených z Vilémova !

Rozhodčí: Šmat – Melničuk a Vaňkát

Rohy: 6 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák

Nejlepší hráči utkání: Česlák (T) a Očipka (V)

Držení míče: 51% – 49%

Delegát svazu : pan Štěpánek