Když to nejde, tak to nejde, neboli Vilémov Litol 1 : 3

První zápas soutěžní zápas nové sezony odehráli na svém hřišti hráči FK Vilémov, kteří hostili Litol. Letos na jaře nadělili tomuto týmu sedm branek, takže hosté měli co vracet. A vrátili.  Přestože měli domácí téměř celý první poločas tlak, dostali v pětatřicáté minutě první branku a i když  (sympaticky) nepřestávali bojovat nedařilo se překonat dobře bránící Litol a i když na konci zápasu korigovali výsledek s penalty začali sezonu úplnu ztrátou bodů.

Tady jsou fotky a podrobný zápis z utkání.

Nejdůležitější minuty zápasu:

12´- dlouhý aut Buryánka přistál u Dvořáka, ale jeho dělovka skončila nad brankou hostů

18´- centr Buryánka do vápna hostů, ale hlavička Vavrouška šla jen těsně vedle

22´- pěknou ránu domácího Kopřivy gólman hostů vyrazil na rohový kop

24´- centr Buryánka do vápna hostů, kde se k míči dostal nekrytý Stehlík, ale netrefil odkrytou bránu

32´- únik Kurela, jeho střelu gólman hostů vyrazil a Očipkovu dorážku vyhlavičkoval bek na roh

33´- centr Dvořáka do vápna hostů a zmatený bek odrazil balón na vlastní břevno

37´- trestný kop Sosnovského z dálky ze strany od kantýny podběhl Loos a míč skončil v síti – 0:1

První půle byla jasně v režii domácích, kteří se nemohli trefit do branky soupeře, jenž měl několikrát hodně štěstí, aby uhájil čisté konto. Do druhé půle nastupovali domácí se snahou otočit výsledek, ale nakonec z toho byla zbytečná porážka a ztráta prvních tří bodů se soupeřem, který ke špici tabulky určitě patřit nebude. Je to škoda, ale je to fotbal a ten se hraje na branky a ne na šance a na převahu.

47´- pěkné přostrčení novice Šťastného na Vavrouška, ale jeho střelu opět srazil bek hostů do pole

50´- únik Kurela, prostřelení gólmana a bylo srovnáno, ale sudí pískl útočný faul domácích (?)

52´- dobře zahraný trestný kop domácího Kopřivy hostující brankář vyrazil na rohový kop

55´- parádně zahraný trestný kop Očipky přes zeď skončil jen o milimetry vedle branky hostů

59´- únik Očipky do vápna hostů, zpětná přihrávka na Kopřivu, ale ten sám v čisté šanci zbrkle nad

62´- hosté nečekaně rozebrali obranu domácích a Cáska nikým neohrožen zavěsil – 0:2

73´- chyba v rozehře domácích a nikým nekrytý Sosnovský pohodlně zvýšil skóre na – 0:3

84´- faul na Vavrouška v pokutovém území a pokutový kop pro domácí proměnil Kopřiva – 1:3

87´- střelu střídajícího Vichtereye z hranice velkého vápna gólman hostů lapil

89´- vyražená střela Očipky a Vavroušek z malého vápna přestřelil zcela odkrytou branku

Začátek v pořadí již čtvrté sezóny v divizi Vilémovu tedy nevyšel. Je to však jen začátek a věřme, že se jednalo jen o první malý výpadek a že se hra domácích bude zlepšovat a výsledky se snad i dostaví.

Sestava Vilémova:

Loos – Nagy L. (80´- Zelinger), Jirchář, Čuda (ŽK – 77´- Vichterey R.), Kopřiva, Stehlík, Očipka, Vavroušek,

Buryánek, Dvořák (46´- Šťastný), Kurel st.

Chyběli:  Hyka, Dobeš a Zadina   Připraveni ještě:  Vaňák    Z Varnsdorfu v rámci farmy byl:  Stehlík

Nejlepší hráči utkání:      Stehlík (V)  – Sosnovský (L)     Diváci:  280 velmi zklamaných  !!!

Rozhodčí:  Kubr – Váňa a Vitner     Delegát svazu :   pan Mareš       ŽK:   1:1       ČK:   0 : 0

Rohy:  11 – 2  Držení míče:   55% – 45%  Ofsajdy:   4:4 Fauly:  12 – 16  Střely na bránu:  11 – 5  Mimo: 10 -3

Trenér: Zbončák        Asistent a masér:  Maier      Vedoucí mužstva: Sklenář      Zapisovatel: Třešňák