weby pro nejsevernější čechy

Čtverec 2012, FOTOREPORT

Šest stovek diváků přišlo do Poustevny na Čtverec zahrozit si s metalovými partičkami. Je to moc lidí, nebo málo? Znovuzrozený festival, jeden z prvních tohoto tipu v Čechách se po několika letech vrátil ke svým rockovým kořenům a snaží se vzkřísit bývalou slávu metalové přehlídky. Vloni museli organizátoři kvůli počasí rušit druhé vystoupení na malém podiu. Letos se sice nad areálem občas přehnali mraky, ale nakonec nepršelo.

Na hlavní hvězdu večera, Láďu Křížka a skupinu Kreyson bylo pod jevištěm narváno, bývalý Adonis poněkud přibral, zpívá však pořád vysoko a daleko, lid si užíval jeho hity (náš fotograf neznal ani jeden, je to kotlíkář), ale za spojovací řeč mezi jednotlivými písněmi by se nemusel stydět ani Honza Brontosaurus Nedvěd (náš fotograf nevěřil vlastním uším; a to je to kotlíkář).

Další hvězdou měl být potom Vilda Čok, který ale tolik netáhl a není divu, jeho poněkud bublegumové vystoupení jakoby na metalový festival nepatřilo. (Náš fotograf by si ho dovedl představit na koncertu Maxim Turbulenc, kteří mimochodem hrají příští sobotu 18. srpna na vilémovské pouti).

Organizátoři mohli být s průběhem (ne tolik s návštěvou) spokojeni a jsou odhodláni táhnout tuhle káru dál i příští rok.

Tagy