Vilémov znovu nezaváhal, porazil Přední Kopaninu 1:0

Vilémovští si v dalším zápase nejenom udrželi jarní neporazitelnost, ale znovu plně bodovali, porazili tým Přední Kopaniny, kterému se naopak na jaře nedaří. Zápas začal tlakem domácích, gól však přišel až těsně před koncem prvního poločasu, ve druhém už přes několik jasně gólových šancí se skórovat nepodařilo a fanouškům domácích se možná vybavily vzpomínky na témněř vyhrané zápasy, které prohráli nebo remizovali v posledních minutách. Za slunečného, ale větrného a poměrně chladného počasí dorazilo na stadionek na třista diváků.Podrobnosti připravujeme.

Pátý zápas v řadě a z toho druhý doma byl zatím asi nejtěžším a zřejmě nejméně povedeným pro domácí, ale tři body nakonec zůstaly doma, takže z toho byla velká radost a hlavně posun v tabulce na hodně vzdálené místo k sestupu, o kterém již zřejmě nemůže být ve Vilémově pro tuto sezónu řeč. Výhra se však nerodila lehce, i když po atomové první pětiminutovce to mohlo být dva nebo tři nula, ale co nedali domácí v těchto pěti minutách, to nemělo obdoby. Pak se hosté osmělili a drželi zuby nehty bezbrankový stav až skoro do konce první půle, ale domácí kanonýr Kurel byl proti a vyprovodil hostující tým brankou do šatny.

1´- hned po rozehře kopali domácí první rohový kop Očipkou a ani Kopřiva ani M.Nagy nedokázali

v čistých šancích z malého vápna propasírovat míč za záda hostujícího gólmana !!!

2´- na centr Kubeše si naskočil Kurel, ale jen těsně minul hlavou v další čisté šanci hostující branku !!!

5´- k odraženému balónu se dostal po dalším rohovém kopu na malém vápně M.Nagy, ale míč skončil po

teči zkušeného obránce hostů Mareše opět jen vedle branky a byl z toho jen další roh !!!

32´- trestný kop Hyky ze 45-ti metrů od tribuny vystrašil gólmana hostů, ale byl z toho jen rohový kop

37´- výborná akce domácích po ose Kubeš – Dvořák – Kurel, ale ten skluzem trefil jen boční síť

38´- hosté v dobré šanci, ale domácí obránce Vlk ji stačil ještě skluzem naštěstí čistě zlikvidovat

43´- přetažený rohový kop Buryánka se dostal až k Vlkovi, ten míč vrátil ke Kurelovi a ten se nemýlil – 1:0

První půle byla ze strany hostů velice opatrná. Domácí měli fantastickou úvodní pětiminutovku, ale pak se skoro půl hodiny nic nedělo. Závěrečných deset minut první půle bylo zase o fotbale a domácí dali konečně vytouženou první branku. Hosté kromě jednoho úniku branku Vaňáka vůbec neohrozili, zato domácí kopali neuvěřitelných osm rohů, toho čtyři v první pětiminutovce.

50´- trestný kop hostujícího štírka Bittengela z 20 metrů šel jen nad branku domácího gólmana Vaňáka

57´- únik Buryánka po levé straně, ale jeho dělovku z úhlu hostující gólman kryl

59´- chyba hostujícího stopéra Mareše a Dvořák v čisté šanci trefil jen gólmana hostů, od něhož se míč

dokutálel na tyčku a ven do pole !!!

73´- hrubá chyba gólmana hostí a míč se dostal k překvapenému Dobešovi, který ho napálil z voleje, ale jen

těsně vedle svatyně hostů !!!

81´- hosté v dobré šanci Santlerem, ale Vaňák v brance domácích jej vychytal a udržel si tak další čisté konto

Ve druhé půli se hosté přeci jen více osmělovali k útočení, ale pozorná obrana domácích, kde však citelně chyběl kapitán a dirigent hry Šmalcl, jim toho příliš nedovolila. Ani domácí si nevytvářeli tolik šancí jako v předešlých zápasech a tak nepříliš vábné utkání skončilo nakonec jen těsným, ale zcela zaslouženým vítězstvím domácích barev. Po zápase v klubovně naší restaurace Lodovna se uskutečnilo losování pěti výherců mimořádné prémie 800,- Kč jako příspěvek na kopačky a brali to – Šmalcl, Buryánek, Nagy M., Kopřiva a Hyka. Z osudí to tahali – manager Sklenář, trenér Suchomel, servírka Lenka, masér Maier a poslední pak hlavní sudí Krupa.

Vaňák – Kopřiva (ŽK), Hyka, Winzig, Kubeš (60´- Dobeš), Vlk (ŽK), Nagy M., Očipka (70´-Nagy L.),

Buryánek, Kurel (ŽK), Dvořák (83´-Vichterey R.)

Připraveni ještě: Loos a Čuda Chyběli ještě zranění: Greňo a Šmalcl

Diváci: 350 málo spokojených z toho 15 z Kopaniny ! Nejlepší hráči utkání: Kurel (V) a Hohenschleger (V)

Rozhodčí: Krupa – Neugebauer a Martínek Delegát svazu : pan Fádler ŽK: 3 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 1 – 1 Držení míče: 55% – 45% Fauly: 11 – 12 Střely na bránu: 10 – 1 Mimo: 14 – 2

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák