SK Plaston Šluknov-Březiny 1:1

Počasí na druhé utkání znovu vyšlo, tak přišla na domácí zápas slušná divácká kulisa.
Letošní remízový král Březiny tradici neporušili a utkání skončilo jich již devátou
remízou v této sezóně. Celé utkání se hrálo hodně do útoku z obou stran. Domácí Plaston měl po celý zápas
územní převahu, ale hosté byli hodně nebezpeční a vytvářeli si více gólových šancí.
Šluknovu se zranil brankář Schejbal, dvojka Bednář měl svatbu a tak musel vypomoci
Kysela z béčka. Zhostil se úkolu velmi dobře a mnohokrát v utkání zachránil. Hlavně
samostatné nájezdy řešil včasným výběhem a hodně připomíná styl našeho bývalého
brankáře Čmugra. I Šluknov měl své šance. Stelmaščuk, Hajduk, ani Skyva neuspěli
a tak udeřili hosté. Centr vyboxoval Kysela na velké vápno a Majer prostřelil vše před
sebou 0-1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Domácí měli územní převahu, ale hosté
byli velmi nebezpeční v protiútocích. Oživení přišlo po trojím vystřídání a celá trojice
nakonec byla i u vyrovnání v 89. minutě. Horák vybojoval míč, jeho centr se odrazil
k Dvořákovi. Jeho polostřelu pustil Čurgali mezi nohama na Skyvu, který z blízka
vyrovnal na 1-1. Pochvalu zaslouží nejen střídající hráči, ale celé mužstvo za bojovnost
až do konce utkání :-) .

Hosté potěšili útočnou hrou, že nepřijeli jen bránit, ale i domácí zaslouží pochvalu za
útočnou hru. Pro diváky to bylo zajímavé utkání s mnoha šancemi. Remíza byla podle
průběhu hry zasloužená.

Ohlasy po utkání:
Ladislav Čurgali-Dnes mužstvo bojovalo jako celek, jen mi připadalo, že záložní
řada potřebuje potrénovat. Bylo vidět, že šlapala vodu… Obrana by si měla dát pozor
na rychlé protiakce a dříve obsazovat hráče. Útok by měl více jít do gólů a šance
proměňovat. Jinak to bylo super. Z jednotlivců bych vyzdvihl Kyselu, Holešovského,
Lukáče a Skyvu. Jo a samozřejmě střídající hráče, hlavně Horák hru hodně oživil.