SK Stap Tratec – SK Kladno B 4:2

V dalším domácím zápase hostil na jaře úspěšný SK Stap Tratec houževnatý mladý celek z Kladna, který byl v první půli daleko více u míče než domácí, ale nedokázal proměnit ani jednu ze svých šancí, kdežto domácí ano a tak se do kabin šlo za vedení domácích 1:0. Těm chyběl stále ještě neuzdravený kapitán Šmalcl a trenér Suchomel opět trochu pozměnil sestavu, aby dostalo příležitost co nejvíce hráčů z lavičky.

6´- centr Buryánka na vápna a parádní volej Dvořáka skončil na břevně hostujícího celku

12´- rohový kop Buryánka a odražený míč se dostal k Dvořákovi, který prostřelil hradbu těl a bylo to – 1:0

19´- ulička Dvořáka na Buryánka, ale jeho střelu hostující gólman lapil

21´- hosté v první vážnější šanci Radou, ale jeho volej z velkého čtverce šel jen těsně vedle Vaňákovi svatyně

25´- po rohovém kopu hostů se dostal do šance Rouček, ale jeho technickou střelu vytáhl Vaňák na roh

28´- přetažený rohový kop Hyky olízl hlavou Kurel, ale míč šel jen vedle branky hostů

33´- v čisté šanci se ocitl hostující Čížek, ale Vaňák bravurně nohama míč vytěsnil na rohový kop

V první půli byli hosté bělavějším celkem, lépe si přihrávali a věděli o sobě více než domácí. Ti měli více ze hry pouze prvních patnáct minut, zbytek pak patřil hostům. Naštěstí hosté své šance neproměnili a nutno říci, že domácí podržel i výborný gólman Vaňák. Hosté kopali v první půli 11 rohů proti čtyřem domácích. Do druhé půle domácí přeskupili trochu posty a poslali na plac čerstvé síly, hosté pak pomalu začali odpadávat.

48´- hosté v další obrovské šanci Polanským, ale Vaňák předvedl parádu a konečky prstů míč vytěsnil na roh

51´- ulička Dvořáka na Kurela, ten si míč zpracoval a poslal jej k tyči bezmocného gólmana hostů – 2:0

53´- domácí Kopřiva našel zcela volného Buryánka, ale jeho jedovatou střelu gólman hostů na dvakrát kryl

58´- nejhezčí akce zápasu, když Kurel poslal míč Buryánkovi, ten do uličky Dvořákovi, který postupoval sám

na gólmana hostů, dovolil si mu udělat mazáckou kličku a zasunout míč do opuštěné branky – 3:0

62´- trestný kop hostů z 20 metrů zahrával Hartman, ale Vaňák v brance domácích s ním neměl problémy

67´- další trestný kop hostů ze strany se odrazil na vápno k volnému Tóthovi a ten dělovkou snížil na – 3:1

73´- rána domácího kanonýra Dvořáka zpoza velkého čtverce skončila nad brankou kladenských

75´- nečekaná levačka střídajícího Kopřivy nadělala gólmanovi hostů starosti, ale by z toho jen roh

78´- po chybě v obraně hostů šel Kurel sám na gólmana, ale místo střely zvolil přihrávku na Kopřivu, kterou

však vystihl vracející se bek kladenských a bylo po čisté šanci a možnosti rozhodnout zápas

79´- rohový kop Hyky přistál na hlavičce Kopřivy, ale balón šel jen těsně vedle hostující svatyně

81´- Kopřiva našel uličkou Dvořáka, ten se obtočil kolem beka hostů a k tyči završil svůj hattrick – 4:1

83´- domácí Hyka našel uličkou Dvořáka, který však trefil v další dobré šanci jen gólmana hostů

86´- nechytatelná parádní dělovka hostujícího Tótha z 20-ti metrů skončila v šibenici domácí branky – 4:2

89´- hosté v další šanci kanonýrem Tóthem, ale domácí beci jeho střelu tečovali na rohový kop

Ve druhé půli se hrál již otevřený fotbal, který se určitě rekordní návštěvě jara musel líbit. Navíc padlo pět krásných branek a domácí nakonec hladce zvítězili, neboť hosté po skvělé první půli trochu odpadli a přeci jen jim chyběl někdo ze starších hráčů, který by tyto nadějné mladíky herně usměrňoval. Domácí tak udělali ziskem tří bodů, zřejmě již jistý krok k záchraně i pro příští sezónu a posunuli se do klidného středu tabulky.

Sestava Vilémova:

Vaňák – Winzig, Nagy M., Hyka, Vlk (ŽK – 65´ – Nagy L.), Dobeš (50´- Kubeš), Očipka (ŽK), Buryánek,

Dvořák (ŽK), Kurel, Vichterey R. (46´- Kopřiva)

Připraveni ještě: Loos a Čuda Chyběli ještě zranění : Šmalcl a Greňo

Diváci: 420 nadmíru spokojených !!! Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) a Tóth (K)

Rozhodčí: Dobrý – Kubr a Svoboda Delegát svazu : pan Čechmánek ŽK: 3 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 7 – 14 Držení míče: 48% – 52% Fauly: 19 – 13 Střely na bránu: 11 – 9 Mimo: 12 – 9

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák