Jubilejní 15. běžecká Jedlová

Rok se sešel s rokem a užtu byl 15. ročník ceny Tolštejnskéhopanství a závod Českého poháru v běhu do vrchu. V 10 kategoriíchse na startu sešlo62 závodníků. Nejpočetnějšízastoupení na stupních vítězůměli běžci dvou konkurenčních oddílů – Maratonstav Úpicea Iscarex Česká Třebová.Kategorii mužů vyhrál loňskývítěz celého seriálu vrchů Michal Horáček z České Třebovéčasem 25:37 min. Druhé místoobsadil Karel Šesták z IX-AirOstrava a třetí Martin Vacekz České Třebové. Ženy suverénněovládla Pavla Schorná (foto)z Maratonstav u Úpice, kterázlepšila svůj tři roky starý traťovýrekord o 17 vteřin na 27:34 min.Na druhém místě doběhla EvaSkalníková z oddílu Ski NovéMěsto na Moravě a jako třetíse umístila Dagmar Kynčlováz Jilemnice.Z běžců našeho regionu skončiljunior O. Motl 4., v kategoriimuži-A O. Karlíček 8. a T. Kozlerbyl klasifikován na 9. místě. Meziženami kategorie D skončila

A. Winterová na 4. pozici.
O denpozději pohár pokračovalzávodem Chřibská – Studenec(53 startujících), kde se vítězovéz Jedlové opakoval