ŘEZUZ Děčín – SK Stap Tratec 1:2

K dalšímu utkání divize přijel Vilémov na poslední a již jasně sestupující celek v roli favorita, ale jednalo se o derby a to favorita nikdy nemá, což se potvrdilo i v tomto zápase. Domácí nastoupili do zápasu velice sebevědomě a byli v první půli dokonce o něco lepším celkem. Pak jim však docházely síly, neměli na střídání hráče do pole a tak hosté převzali iniciativu a poprvé v historii s tímto soupeřem vyhráli mistrovský zápas. Nejdůležitější minuty zápasu:

4´- střela domácího útočníka Cimpla z hranice šestnáctky skončila jen těsně vedle Loosovi branky

19´- parádní dalekonosná střela Demčenka skončila v šibenici a domácí se ujali překvapivě vedení – 1:0

21´- únik hostujícího Dvořáka, ale jeho střela skončila jen centimetry vedle svatyně domácího Chodury

23´- po rohovém kopu domácích se míč dostal k Žáčkovi, ale jeho bombu Loos s námahou vyrazil do pole

39´- po střele Hyky se míč odrazil ke Kopřivovi a ten nedal Chodurovi žádnou šanci a vyrovnal na – 1:1

První půle byla chudá na brankové příležitosti a domácí překvapili svým agresivním pojetím hry, ale nutno říci, že na hranici slušnosti a tak hlavní sudí neměl příliš práce a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

48´- k odraženému balónu se dostal na šestnáctce hostující Očipka, ale jeho střelu Chodura lapil

60´- krásná ulička Kubeše na Kurela, který se ocitl v čisté šanci, ale Jirchář mu střelu tečnul na roh

63´- pěkná akce hostů po ose Buryánek – Kurel – Kubeš, ale jeho střelu k tyči vytáhl Chodura na roh

68´- parádní bomba Kurela z 35 metrů doplachtila do šibenice překvapeného Chodury a hosté vedli – 1:2

73´- hostující Dvořák unikl dvěma bekům, vrátil míč zpět na Vichtereye, který v šanci střílel jen vedle branky

75´- další šance střídajícího Vichtereye, který střílel z šestnáctky a jen těsně nad branku domácích

77´- hostující Vichterey šel sám na gólmana, byl stažen ve vápně, ale píšťalka hlavního sudího byla němá

79´- hosté opět v brejku Kurelem a obdobná situace jako na Vichtereye, ale stažení opět nebylo písknuto

87´- pěkná akce hostí po ose Vichterey – Buryánek – Dvořák, ale jeho střela jen těsně minula branku

88´- krásná křižná střela Dvořáka skončila jen na tyčce již překonaného domácího gólmana Chodury

89´- faul na pronikajícího Hyku a hlavní sudí konečně odpískal penaltu proti domácím. Sám postižený si

postavil balón, ale výborný gólman Chodura mu vystihl směr střely a míč vyrazil na rohový kop.

Utkání nakonec skončilo těsným vítězství hostů, kteří ve druhé půli a zvláště ke konci domácí doslova převálcovali, ale z vytvořených šancí nedokázali dát víc než jednu branku a když nedali ani pokutový kop odjeli jen s těsnou, ale nakonec určitě zaslouženou výhrou, která je udržela na pěkném 6.místě.

Loos – Winzig, Šmalcl, Hyka, Buryánek, Vlk, Očipka, Dobeš (55´- Kubeš), Kopřiva (68´- Vichterey R.),

Dvořák, Kurel (80´- Čuda)

Připraveni ještě: Vaňák – Nagy M. a Nagy L. Chyběl ještě : Greňo (nemoc)

Diváci: jen 70 a z toho 40 spokojených z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Chodura (D) a Šmalcl (V)

Rozhodčí: Jeník – Štefan a Hlaváč Delegát svazu : pan Mareš ŽK: 1 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 4 – 8 Držení míče: 48% – 52% Fauly: 14 – 12 Střely na bránu: 7 – 10 Mimo: 8 – 11

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák