Vilémov 55. výročí založení klubu neoslavil, dostal tři góly od Polep

Krásné počasí, předzápas starých gard a vepřové hody čekaly diváky, kteří dorazili na vilémovský stadionek před hlavním bodem odpoledne a tím byl divizní zápas s mužstvem Polep. V tabulce to nevypadalo na nějakou dramatickou změnu, obě mužstva hrají střed tabulky. Konfrontovat se mohla jarní forma domácích a podzimní zápas, kdy Vilémov v Polepech dostal šest gólů.

Začátek vypadal pro domácí slibně, vedli jedna nula, hosté ale ještě do poločasu stačili vyrovnat a potom se stalo něco, co se dá těžko vysvětlit. Ne že by snad vilémovští přestali hrát, ale ztratili touhu dát gĺ a i když se dostávali do šancí, ty vyšuměli do nikam.

Chyběl ten správný zabijácký instinkt. Hosté to pochopil správně a z nenápadných akcí vstřelili ještě dvě branky, takže stichlé tribuny nevěřícně zíraly na výsledek, který vpodstatě neodpovídal dění na hřišti. Žádný extra fotbal se neknal, žádný tlak, žádné nasazení a přesto to vypadá na rozdíl třídy.

Ke konc byl ještě v souboji zraněn brankář hostů (kteří přijeli v dvanácti!) a následně byl ošetřen přivolanou rychlou záchranou službou. Střídání se protáhlo na dobrých pět — sedum minut, rozhodčí ale na konci prakticky nic nepřiddal. myslím, že to ale bylo jedno, na závěrečný tlak Vilémova to tentokrát beztak nevypadalo.

{showhide title=“kompletní zpráva z Viléova…“ template=“strong“ changetitle=“zavřít…“ mousetitleistitle=true closeonclick=true titleasspan=true}Domácím se utkání nepovedlo a ztratili tak první domácí jarní divizní body ! SK Stap Tratec – FK Polepy 1:3 (1:1) Další divizní utkání skupiny B se domácím vůbec nepovedlo a seč chtěli soupeři vrátit krutou porážku od nich (6:0), tak to bylo naopak. Úvod zápas tomu nasvědčoval, ale ve druhé půli bránící hosté využili dvou brejků ke vstřelení branky a zápas před výbornou návštěvou byl rozhodnut. Domácím chyběli oba zranění stopeři a tak musel trenér Suchomel hodně zaimprovizovat v sestavě. To však slabý výkon domácích neomlouvá, naopak náhradníci mohli dokázat, že jsou schopni tyto dvě ikony nahradit. Nejdůležitější minuty zápasu: 2´- domácí kanonýr Dvořák se dostal do první dobré šance, ale místo lobu přes gólmana zvolil přihrávku na spoluhráče, kterou mu však vracející se bek hostů vystihl a míč uklidil na rohový kop 9´- dobře mířenou střelu hostujícího Javorka domácí gólman Vaňák v pohodě zlikvidoval 16´- pěkná akce domácích po ose Kopřiva – Kubeš – Kurel, ale střela posledně jmenovaného šla jen o milimetry vedle tyče hostující svatyně 27´- Dvořák poslal míč do uličky na Dobeše, ten jej vrátil zpět na vápno Buryánkovi a ten se nemýlil a pravou nohou rozvlnil poprvé a naposledy síť hostů – 1:0 31´- domácí Dvořák se dostal do další velmi dobré šance, ale jeho střela skončila opět jen těsně vedle 33´- dalekonosná bomba hostujícího Müllera skončila nad brankou Vaňáka 38´- nebezpečná střela hostujícího Javorka ze záklonu z hranice velkého čtverce skončila těsně vedle tyčky 41´- únik hostů do odryté obrany domácích a Křelina prostřelil z malého vápna nechytatelnou ranou Vaňáka a vyrovnal nečekaně stav utkání na – 1:1 V první půli byli domácí o něco lepší než dobře bránící hosté, ale z vypracovaných šancí proměnili jen jednu. Hosté do šatny vyrovnali a domácí mužstvo tak trochu tímto gólem rozhodili. Ve druhé půli dostali šanci prakticky všichni zdraví domácí hráči z lavičky, až na gólmana Loose, ale místo oživení hry přišly další dvě trefy soupeře do sítě a bylo po nadějích na sebemenší úspěch. 46´- hosté hned z prvního rychlého brejku trefili střelou k tyči Vojtíškem domácí bránu a ujali se vedení – 1:2 61´- hosté přečíslili domácí obranu a byl to opět hbitý všudybýlek Vojtíšek, který další přesnou střelou k tyči zvýši jejich náskok už na nečekaných – 1:3 69´- Kopřiva prostrčil míč mezi beky hostů na Dvořáka, ale ten sám před gólmanem hostů trefil jen jeho 74´- rána střídajícího Vichtereye skončila vysoko nad brankou hostí 81´- zranění gólmana hostů, přivolaná rychlá sanitka a odvoz do nemocnice. Věřme, že to nebude nic vážného a gólman hostů se brzy vrátí mezi tyče. Upadl na balón a zřejmě si narazil žebra, čímž se mu špatně dýchalo. Než přijela sanitka dostal první pomoc od naší zdravotnice M.Holomkové, za což ji tímto děkujeme. Utkání nakonec skončilo nečekanou výhrou hostů, což zkomplikovalo domácím atak na 5.příčku v tabulce, na kterou vypsal manager vysokou prémii. Ještě však zbývají do konce soutěže čtyři kola, takže je ve hře 12 bodů, i když se ale bude jednat o soupeře z čela a také ze spodku, což nebude zajisté tak jednoduché. Sestava Vilémova: Vaňák – Winzig, Hyka, Kopřiva, Buryánek, Vlk, Očipka, (64´- Vichterey R.), Dobeš, Kubeš (55´- Nagy L.), Dvořák (70´- Čuda), Kurel Připraveni ještě: Loos a Nagy M. Chyběl ještě : Šmalcl (zranění) a Greňo (nemoc) Diváci: 420 málo spokojených Rozhodčí: Kožár – Paták a Stöckl Rohy: 7 – 3 Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák Držení míče: 50% – 50% Nejlepší hráči utkání: Winzig (V) a Murárik (P) Delegát svazu : pan Kruliš Fauly: 17 – 22 ŽK: 0 : 5 Střely na bránu: 5 – 6{/showhide}