SK Union Čelákovice – SK Stap Tratec 2:0

K dalšímu mistrovskému zápasu odjížděli vilémovští fotbalisté bez kapitána Šmalcla a také Kubeše, takže se opět muselo v sestavě improvizovat. Navíc M.Nagy nastoupil s ne zcela vyléčeným zraněním kolena. Pro domácí to byl prakticky existenční zápas a dali do něho všechen svůj um. Nastoupili dle komentátora zápasu s kompletně uzdraveným kádrem, včetně exsparťanského kanonýra Lokvence, který byl rozhodujícím článkem domácích a připravil pro ně obě dvě branky. Nejdůležitější minuty zápasu:

4´- trestný kop domácích z hranice velkého čtverce zahrával Dalekorej, ale míč šel vedle hostující svatyně

9´- parádní střela hostujícího kanonýra Dvořáka mířila do šibenice, ale domácí gólman ji vytáhl na roh

15´- dalekonosnou střelu domácího Jelínka vytáhl bravurně gólman hostů Vaňák na rohový kop

18´- na přesný centr Lokvence si naběhl Kraus, ale trefil hlavou jen břevno hostující branky

21´- domácí dlouhán Lokvenc obelstil ve vápně tři beky hostů, přihrál Krausovi a ten sám nikým nekrytý

tvrdou střelou k tyči z deseti metrů dostal domácí do vedení – 1:0

23´- centr Hyky na Dvořáka, ten obešel stopéra domácích, ale z 10 metrů střílel jen nad branku !!!

24´- domácí v rychlém brejku přečíslili obranu hostů, ale Vaňák první střelu vyrazil na tyč a druhou na roh

27´- průnik hostujícího Kopřivy přes celé hřiště, ale při zakončení již neměl sílu a gólman jeho střelu kryl

32´- pěkná křižná rána Buryánka šla jen těsně vedle domácí svatyně

34´- centr do vápna hostů a dlouhán Lokvenc poslal míč hlavou naštěstí nad branku

39´- domácí štírek Dalekorej šel sám na Vaňáka, ale ten vyběhl a nohou míč vytlačil na rohový kop

V první půli byli domácí o něco lepší, měli více šancí, ale hosté hráli zodpovědně a navíc měli v brance výborného Vaňáka, na kterém končily veškeré pokusy domácích až na ten jeden, který byl nechytatelný. Ve druhé půli si domácí více hlídali jednobrankové vedení a snažili se neudělat chybu. Hosté chtěli alespoň vyrovnat, měli i trochu smůly při nastřelení břevna z čisté šance, ale nakonec odešli poraženi o druhou branku, kterou připravil opět internacionál Lokvenc.

51´- na centr Očipky si naběhl Kopřiva a jeho parádní volej otřásl jen břevnem domácí branky !!!

52´- vrácený, již skoro ztracený balón Lokvence od postranní čáry k vápnu, kde opět nikým nekrytý Kraus

dělovkou k tyči dostal domácí do laciného vedení o dvě branky na – 2:0

54´- průnik Kurela mezi domácí beky a jeho postup na brankáře byl zachráněn jen stažením ve vápně, ale

píšťalka hlavního sudího zůstala tentokráte kupodivu všech diváků němá…!!!

77´- domácí v čisté šanci Veselým, ale Vaňák jeho střelu zázračně vytáhl na rohový kop

83´- pěkná střela Očipky z 20-ti metrů se mihla jen těsně okolo šibenice domácí svatyně

Hosté byli ve druhé půli o něco lepším celkem, více drželi balón na svých kopačkách, ale nedostávali se příliš do šancí proti zhuštěné obraně domácích. Ti po 2. brance čekali jen na rychlé brejky. Škoda nastřeleného břevna Kopřivou a neodpískané penalty na Kurela, jinak se mohl zápas možná vyvíjet opačným směrem.

Vaňák – Winzig (46´- Nagy L.), Nagy M., Hyka, Kopřiva (ŽK), Buryánek, Vlk, Očipka, Dobeš,

Dvořák, Kurel (72´- Vichterey R.)

Připraven ještě: Loos Chyběl navíc : Šmalcl a Čuda (zranění), Kubeš (práce) a Greňo (nemoc)

Diváci: 120 z toho 15 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Lokvenc (Č) a Hyka (V)

Rozhodčí: Valenta – Štěpánek a Zavřel Delegát svazu : pan Chára ŽK: 2 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 6 – 4 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 13 – 13 Střely na bránu: 5 – 4 Mimo: 8 – 7

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák