SK Plaston Šluknov-Pokratice 2:2

Domácí Plaston chtěl za každou cenu získat tři body, protože na jistotu záchrany v soutěži je jedno
vítězství potřeba, přestože mužstvo je na 7. místě. V normální sezóně by body na klid již dávno
stačily, ovšem v posledních několika kolech se zachraňující mužstva zázračně vzchopili a získávají
vítězství za vítězstvím. První poločas vyšel Šluknovu podle představ. Kombinace na obou stranách byly pohledné, šance
se množili na obou stranách. Domácí jich měli ovšem o poznání více a tak odměnou byly dva góly.
Nejprve Lukáče dlouhý aut prodloužil Čurgali na Lehrla, který zakončil přízemní střelou na zadní
tyč 1-0 a potom Jägr vybojoval čistě míč, přesně přihrál do běhu dorostenci Sokolovi, který dal svůj
premiérový gól v dospělých 2-0. Z dalších šancí stojí za zmínku hlavně pěkná rybička Hajduka po
centru Lukáče, ovšem gólem akce neskončila.

Na druhý poločas nebude domácí Plaston vzpomínat dobře. Místo, aby mužstvo drželo míč,
kombinovalo a zahrálo si fotbal, tak se hodně nakopávalo do útoku dlouhými pasy. Soupeř čím
dál tím více hrozil, ovšem góly padly hrozně nešťastně až nepochopitelně. Stoper Svačina čekal
odpískání mrtvého ofsajdu, ovšem z druhé vlny naběhl Písař. Stoper domácích chtěl na poslední
chvíli odkopnout, ale netrefil míč. V pádu srazil před velkým vápnem Písaře a tak rozhodčí odpískal
přímý kop. Útočník hostů vstal a dokopl míč do branky. K překvapení všech rozhodčí ukázal
na střed, dal Svačinovi žlutou kartu a gól uznal. Odůvodněním byl technický gól, ovšem tento
pojem v pravidlech ve fotbalu neexistuje… 2-1. Vyrovnání přišlo po další chybě Svačiny, když mu
při odkopu přeskočil míč přes nohu a dva hosté šli sami na branku. Vlašič do prázdné branky
neměl problém vstřelit míč 2-2. V závěru utkání měl dvě velké šance domácí Lehrl, ale ani jedna
neskončila gólem.

Vzhledem k tomu, že mužstva ohrožená sestupem neustále vyhrávají, tak k jistotě záchrany je stále
potřeba z posledních třech zápasů alespoň jednou bodovat.