Nudná plichta ve Vilímkově, Vilémov : Souš 0 : 0

Ani druhý domácí zápas se vilémovským nevydařil, rozdělili si body z hosty a chvílemi se zdálo, že se jěště nerozhodli, že budou hrát fotbal jaký se jim dařil celou loňskou sezonu. Hrálo se už na hřišti B, neboť hlavní travnatá plocha prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Pro dvaasedmdesát diváků je připravena provizorní tribuna exponovaná proti slunci, takže vypadala jako sluneční lázně a protože tohle náhradní hřiště není obehnáno vysokými ploty, končili míče často na pozemcích sousedů. Čekal jsem, že se diváci rozloži u zábradlí kolem hrací plochy, aby měli s hráči těsnější kontakt, ale většina si našla pohodlné místečko na trávníku opodál a nebo na, pro některé, vyšších lavičkách.

Tady je hromádka fotek ze zápasu ( divák, který si přál zůstat v anonimitě: dneska byla nejlepší klobása) referát ze zápasu.

Ve druhém kole hraném opět na domácím hřišti přijel do Vilémova velice silný soupeř, který hrál tvrdě

do těla, agresivně a místy až na hranici pravidel, za což si vykoledoval 4 žluté karty a jednu červenou.

Za hosty nastoupilo několik hráčů, kteří ještě donedávna působili ve druholigovém Mostu a bylo to na

jejich výkonu znát. Domácí podali sice lepší výkon než proti Litoli, ale na menším hřišti to bylo více o

osobních soubojích a tak příliš šancí na obou stranách nebylo vidět. Hrálo se za obrovského vedra a

určitě překvapila i pěkná návštěva, přesto, že tu byla pouť a hrálo se na vedlejším hřišti.

11´- trestný kop Buryánka od rohového praporku a následnou dělovku Hyky srazil bek hostů

12´- centr Hyky do vápna a hlavička Vavrouška šla jen těsně vedle svatyně hostů

16´- chyba Kurela v rozehře,vynucený faul Vavrouška, ale hostující Da Silva z trestného kopu přestřelil

20´- střela bez přípravy Vavrouška z 20-ti metrů šla jen nad branku hostů

28´- výborný rohový kop Hyky, míč přistál na hlavě zcela volného Kopřivy, ale šel jen nad bránu hostů

31´- dobře zahraný roh hostů a teč Leibla šla naštěstí pro domácí nad branku Vaňáka

38´- hosté v šanci Christovem, ale pozorný Vaňák v domácí brance jeho příležitost zlikvidoval

První půle byla zcela vyrovnaná, hrál se otevřený fotbal se zajištěnými obranami a co přešlo přes ně

pochytali oba dobří gólmani. Během druhé půle oba trenéři vystřídali po třech hráčích, branku na

jedné ani na druhé straně to však nepřineslo.

52´- prostrčení balónu Vilkovského na Kurela a ten v největší šanci zápasu těsně minul bránu hostů

63´- dělovka Očipky z hranice velkého čtverce skončila vedle hostující svatyně

72´- faul Hyky na hranici velkého vápna, ale trestný kop Štípka skončil jen na husté zdi domácích

75´- trestný kop Hyky z mírného úhlu skončil vysoko nad brankou hostů

78´- pěkný centr hostů do vápna domácích, kde nejvýše vyskočil Tancoš,ale jeho hlavička šla nad bránu

Vilémovští tak ztratili doma další dva body a mají jich v tabulce pravdy již pět mínusových, což není

příjemný začátek. Věřme, že se to v brzké době obrátí a body na jejich konto začnou pomalu přibývat.

Jinak tento výsledek je určitě spravedlivý, neboť ani jedno mužstvo si nedokázalo vypracovat více

čistých brankových šancí a nějakou z nich také proměnit. Hosté v tomto složení budou určitě okupovat

čelní místa v tabulce.

Vaňák – Hyka, Jirchář, Čuda, Kopřiva, Jakubovský, Očipka (78´- Šťastný), Vavroušek, Buryánek,

Vilkovský (85´- Zelinger) Kurel (65´- Dvořák)

Chyběli: Nagy a Dobeš Připraveni ještě: Loos, Zadina a Vichterey Z VDFu byli: Jakubovský a Vilkovský

Nejlepší hráči utkání:

Rozhodčí: Kubec – Cupl a Simbartl

Rohy: 7 – 5 Držení míče: 50% – 50% Ofsajdy: 3:3 Fauly: 19 – 12 Střely na bránu: 6 – 6 Mimo: 8:7

Trenér: Šimek