weby pro nejsevernější čechy

Kytičky fest v Šenově (neboli pankáči a restaurace Club sobě)

Navzdory tomu, že se Velký Šenov pyšní „kulturním centrem“ opravdovým srdcem kultury je tu restaurace Club, kde kromě řemeslníků všeho druhu najdete i vydatnou porci zábavy (a poučení!). Tuhle sobotu (18/8/12) se tu sešlo pár desítek pankáčů, aby si trošku zapogovali. Konal se tu druhý díl Kytička festu na ktrém se podílela výběžanská partička WWS, která pozvala pár spřízněných kapel a na závěr i ska veselý kolektiv Vevývoji z Liberce. 

Tady je pár fotek z akce a snad ještě dnes doplníme kompletnější referát o tom co se to tu vlastně dělo)

A tady ten slibovaný text od Radka Kolínského:

Kapela WWS společně s velkošenovským Clubem pořádali minifestiválek Kytičky Fest. Ten odstartovali pětičlenná lipovská banda Svobodná egzistence. Svým mladým a syrově podaným punk rockem přilákali hlavně znalce místních kapel. Kluci mají slušně našlápnuto pro další vystoupení, tak ať se jim daří.

Osliz z Mimoně jsou již několik pátků ostřílenějšími hudebníky. Oproti Svobodné egzistenci nabídli tvrdší zvuk. Ten jim evidentně svědčí, poněvadž pravá punková atmosféra začala víc houstnout. Bohužel chyběla harmonika, která u nich sehrává důležitou roli.

Lovosičtí Gun Joking hrají punk rock, který kombinují s prvky hardcore. Svou tvorbu opatřenou českými texty a v samé podstatě veselou přítomným nabídli v odzbrojující velice veselé formě, což sklidilo velmi kladné ovace.

WWS předvedli svou show, jak se patří a ve vší parádě. Došlo také na oblíbený vláček, při němž se většina přítomných chytila za ramena nebo boky a s radostí tančili za sebou. Krom toho u nich prozatím došlo k největšímu pogu, bavení publika probíhalo na maximum. Nejen od kluků si fanoušci vzali trsátka, paličky. Nepřišel nazmar ani popruh od baskytary. Nezapomeňme na Pjotrovo pink triko, ve kterém přednáší studentům rumburského gymnázia o skupině Queen)

The Fialky také přispěli svou troškou do mlýna. Zejména ženskou část publika oslovila nejen písněmi z nejnovějšího alba Kapitán 77.

Jako poslední zahráli skapunkoví Vevývoji. Se svým žánrem neměli na této akci konkurenci. Mezi jejich nástroje patří také i trubka či saxofon. Zahráli skvěle, pobavili.

Hej! Byl to skvělý mejdan, při kterém se nikomu nic nestalo! Pařilo se, pařilo, to všechno úplně bez televize a lidé měli dobrou náladu. Proto to nebylo naposled!