SK Roudnice – SK Stap Tratec 4:1

K dalšímu mistrovskému zápasu odjížděli vilémovští fotbalisté na soupeře, který potřeboval zvítězit k jistotě postupu z druhého místa do ČFL. Hosté odjeli bez Šmalcla, Winziga, Nagyho M., Buryánka a Greňa, takže dostali příležitost všichni hráči, kteří většinou celé jaro seděli na lavici náhradníků. Určitě jim nelze upřít snahu o dobrý výsledek, ale když ve 26.minutě hry musel do nemocnice s kolenem Kurel, bylo po nadějích. Nejdůležitější minuty zápasu:

9´- nečekaná sprcha pro hosty, když z prvního útoku domácích údajně fauloval Kurel a hlavní sudí nařídil

velice přísnou penaltu, kterou kanonýr Kuchař proměnil a dostal domácí do snadného vedení – 1:0 !!!

14´- domácí Vlček se dostal do dobré šance, ale hostující Hyka jeho střelu srazil na rohový kop

18´- ulička hostujícího Kubeše na Kurela, který byl sám ve vápně, ale míč mu uklouzl a domácí jej uklidili

21´- další výborná šance hostujícího Kurela, kterému míč uskočil v poslední chvilce před střelou

22´- na rohový kop domácích si naskočil nikým nekrytý stoper Obrtlík a hlavou zvýšil na – 2:0

27´- ostrý faul domácího Kwameho na Kurela zůstal bez povšimnutí hlavního sudího, domácí hráči však ze

slušnosti přestali hrát a byly z toho nosítka a odvoz do nemocnice a asi utržený křížový vaz !!!

29´- parádní bomba Očipky na domácí bránu skončila jen těsně nad šibenicí

36´- domácí vybagovali obranu hostů, ale velezkušený Kuchař sám před Vaňákem jej nedokázal prostřelit !

42´- krásný křižný centr Hyky na volného Vichtereye, který však v dobré šanci minul balón

V první půli byli domácí v útočné fázi nebezpečnější než hosté a díky přísné penaltě hned v úvodu zápasu se dostali do laciného vedení. Hosté byli trochu zdecimováni zbytečným faulem obrovitého afričana Kwameho na Kurela, za nějž neobdržel ani kartu a ani se nepískal faul.

49´- únik hostů a Vichterey mohl jít sám na gólmana, ale pomezní byl proti a byl z toho ofsajd

53´- bombu hostujícího Kopřivy z úhlu domácí gólman parádně chytil

55´- špatný odkop hostů a Bukač se dostal nikým nekrytý k míči a poslal jej potřetí do sítě – 3:0

59´- pěkná ulička Dobeše na Kopřivu a jeho střelu z 20-ti metrů gólman domácích s námahou vyrazil na roh

65´- bombu Hyky domácí gólman jen vyrazil před sebe a dobíhající Vichterey zaznamenal z dorážky gól,

ale pomezní odmával nepochopitelný ofsajd a snížení nepřipustil !!!

67´- hostující Dobeš se opřel do balónu z 25-ti metrů a nedal domácímu gólmanovi šanci – 3:1

75´- odražený balón ve skrumáži se dostal k Vobořilovi a ten jej bez problémů dopravil do sítě hostů – 4:1

83´- další ostrý faul hráče tmavé pleti Kweukeho na mladého L. Nagyho a druhá nosítka, sice bez nemocnice,

ale do konce zápasu již hosté hráli o deseti, neboť zbyl na lavici již jen druhý gólman Loos !!!

86´- výtečná střela hostujícího Kubeše ze 30-ti metrů skončila jen těsně vedle domácí svatyně

88´- střídající domácí kanonýr Mikas se dostal do dobré šance, ale pálil daleko vedle Vaňákovi branky

Utkání to rozhodně nebylo na tak velký rozdíl ve skóre, hosté seč oslabeni o řadu klíčových hráčů bojovali, ale měli trochu smůly a navíc jim příliš nepřáli rozhodčí, když jim neuznali jasný a regulérní gól, který by býval porážku alespoň upravil na přijatelnou o jednu maximálně dvě branky. Domácím nezbývá než popřát hodně úspěchů v ČFL, kam se díky tomuto vítězství již kolo před cílem probojovali z 2.místa na úkor Jirn.

Vaňák – Nagy L., Dvořák, Hyka (ŽK), Kopřiva, Kubeš, Vlk (ŽK), Dobeš, Vichterey R.,Očipka,

Kurel (27´- Čuda.)

Připraven ještě: Loos Chyběli navíc : Šmalcl, Nagy M., Winzig, Buryánek a Greňo

Diváci: 320 z toho 20 zklamaných z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Obrtlík ® a Nagy L. (V)

Rozhodčí: Grim – Janoch a Kříž Delegát svazu : pan Hamouz ŽK: 0 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 5 – 3 Držení míče: 54% – 46% Fauly: 19 – 16 Střely na bránu: 8 – 3 Mimo: 6 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák