SK Březiny – SK Stap Tratec 1:4

První z deseti letních přípravných zápasů odehráli vilémovští divizionáři s ambiciózním celkem Březin, hrajícím A.třídu a posíleným několika zkušenými hráči z bývalých Řezníků. Utkání se hrálo na velmi tvrdém povrchu na atletickém stadionu Lokomotivy. Hosté hráli v první půli jen v deseti, neboť mají ještě určitou marodku (Kurel, Škyta a Zachariáš), hráče na dovolené (Nagy a Dvořák) a také zde bylo pracovní zaneprázdnění (Hyka, Jirchář a Buryánek). Domácí hráli dobře ve stažené obraně a v první půli proti deseti dokázali sehrát vyrovnanou partii.

14´- centr navrátilce Greňa a pěkný volej R.Vichterey však skončil těsně nad brankou domácích

26´- bomba Očipky z 25-ti metrů skončila těsně vedle domácí svatyně

31´- výstavní střela nováčka M.Vichtereye z 20-ti metrů skončila na spojnici břevna a tyčky domácí šibenice

33´- domácí v první šanci zápasu Kalašem, ale ten střílel jen do gólmana Vaňáka

40´- pěkná otočka a střela Kopřivy, ale ta skončila jen těsně vedle šibenice domácích

43´- rohový kop domácích skončil na hlavičce Kalaše, ale míč šel vysoko nad branku hostů

Do druhé půle hostům dorazila nová „děčínská“ akvizice V.Jirchář a domácí po rychlé úvodní vedoucí brance začali fyzicky odpadat a tak bylo jen otázkou času, kdy začnou dávat vilémovští fotbalisté nějaké ty branky. Nakonec to skončilo jejich výhrou o tři góly, ale domácí se ukázali hned v úvodu letní přípravy v dobrém světle. Hosté, kterým chybělo ještě sedm dalších hráčů si těžko zvykali nejen na tvrdý terén a jiný odskok míče, ale hlavně jim dělala problém dobře organizovaná obrana zkušeným matadorem Janem Maierem, který hrál před tím v ŘEZUZ a také ve Varnsdorfu.

46´- hned v úvodu, než se hosté rozkoukali unikl Kroupa a nikým nekrytý z levé strany překonal Loose – 1:0

51´- trestný kop již zcela uzdraveného kapitána hostů Šmalcla skončil jen těsně vedle branky domácích

56´- domácí Kroupa v další šanci po akci zavánějící ofsajdem, ale střílel jen do gólmana Loose

57´- pěkná ulička Greňa na Očipku a ten rozvlnil střelou od tyče síť domácích poprvé – 1:1

59´- Očipka z 25-ti metrů napřáhl a rozvlnil síť během dvou minut podruhé a otočil rázem výsledek – 1:2

68´- ulička R.Vichtereye mezi beky na Kopřivu a ten se nemýlil a zvýšil na – 1:3 pro hosty

71´- bombu dalšího zkušeného borce z bývalých Řezníků Tomáše Vlasáka z 20 metrů Loos zlikvidoval

76´- faul stopéra domácích Maiera na Očipku ve vápně a správně nařízenou penaltu proměnil Kopřiva – 1:4

81´- domácí v dobré šanci zkušeným Kořínkem (jinak původem z D.Poustevny), ale jeho střela šla vedle

Utkání to nebylo nejhorší z obou stran, vzhledem k tomu, že jsou obě mužstva teprve na začátku letní přípravy a hostům navíc chyběla řada hráčů ze základního kádru.Výhra hostů je však zasloužená, neboť po celý zápas měli daleko více míč na svých kopačkách, jen si nedokázali, zvláště v první půli poradit s dobře organizovanou a navíc zhuštěnou obranou domácích.

Vaňák (46´- Loos) – Winzig, Šmalcl, Greňo – Kopřiva,, Dobeš, Očipka, Čuda – Vichterey R. a Vichterey M.

(a od 46. minuty přišel na hřiště ještě Jirchář)

Připraven ještě: nikdo Chyběli navíc : Kurel, Škyta, Zachariáš, Hyka, Buryánek, Dvořák a Nagy L.

Diváci: 50 zvědavých z toho 8 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Kalaš (B) a Šmalcl (V)