Vilémov zahájil přípravu vítězstvím SK Stap Tratec – SV Weissenfels 3:1 (2:0)

Ke druhému přípravnému utkání v rámci krátké letní přípravy si domácí pozvali soupeře z Německa, který hraje Landesligu a netají se postupovými ambicemi hned po sobě o dvě třídy, takže by se dostal do 4.nejvyšší německé soutěže. Vloni skončil na druhém místě, těsně za postupem. Němci z třicetitisícového města od Lipska mají ve svých řadách tři české borce, z nichž jeden patří stále Vilémovu a sice kanonýr Vojta Kříž, který byl před tímto zápasem znovu uvolněn do tohoto ambiciózního klubu na celý rok resp. celou novou sezónu. Domácímu týmu chybělo díky zraněním a dovolenkám hned sedm hráčů (Buryánek, Kurel, Kopřiva, Zachariáš, Škyta, Nagy L. a Dvořák), takže museli povolat dva gardisty – Hejla a Lehrla, kteří dokázali, že kdyby trochu potrénovali a chtěli, ještě by určitě byli platnými hráči třeba pro Šluknov apod. Nejdůležitější minuty zápasu:

11´- dalekonosná dělovka Pepy Hyky ze 40-ti metrů notně vystrašila hostujícího gólmana

14´- centr R.Vichtereye na Očipku, ten technicky obstřeloval gólmana, ale bek mu jeho střelu srazil na roh

29´- další parádní bomba Hyky skoro z půlky hřiště, ale hostující gólman byl pozorný a míč lapil

32´- trestný kop Schrotta z 20-ti metrů skončil jen těsně vedle domácí svatyně

36´- dobře kopnutý trestný kop domácího kapitána Šmalcla přes zeď skončil v náruči pozorného gólmana

38´- centr Hejla na naběhnuvšího si Winziga, ale ten v poslední chvíli v čisté šanci promáchl

40´- hosté v úniku Hechtem, ale jeho střela šla jen těsně vedle Vaňákovi branky

41´- bombu domácího Očipky hostující gólman se štěstím na dvakrát chytil

42´- trestný kop z 25-ti metrů zahrával bombér Hyka a střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 1:0

44´- parádní střela Dobeše ze 30-ti metrů k tyči skončila také v síti a domácí vedli už – 2:0

První půle byla vcelku vyrovnaná v poli, ale domácí měli více šancí a nakonec se jim podařilo v poslední pětiminutovce dvakrát rozvlnit síť soupeřovi branky pěknými střelami z dálky k tyči. Hosté i domácí ve druhé půli vystřídali tři borce a obraz hry se příliš nezměnil. Nakonec domácí uhájili dvoubrankové vítězství, ale hosté se ukázali skutečně v dobrém světle.

52´- hosté v dobré šanci Křížem, ale stoper domácích Šmalcl mu míč na poslední chvíli vypíchl

61´- únik Hyky a pěkný přízemní centr podél branky hostů na M.Vichtereye, který však střílel jen nad branku

70´- na rohový kop Hyky si naskočila nová akvizice vilémovských – Jirchář, ale jeho hlavička šla jen nad

76´- parádní akce domácích po ose Lehrl – Očipka – M.Vichterey a ten se tentokráte nemýlil a zvýšil na – 3:0

80´- průnik Jircháře středem obrany, ale jeho lob nad vyběhnuvším gólmanem hostů skončil jen na horní síti

82´- faul Jircháře na pronikajícího Kříže ve vápně a byla z toho penalta, kterou sám postižený proměnil – 3:1

84´- únik Winziga po pravé straně, přetažený centr na zcela volného Lehrla, ale tomu míč vypíchl v čisté

šanci hbitě se vrátivší bek hostů na rohový kop

86´- trestný kop Hyky a hlavička Jircháře šla tentokráte jen do náruče dobře stojícího gólmana hostů

89´- hosté po rychlém úniku a přečíslení v čisté šanci Sturmem, ale jeho střela skončila jen těsně vedle tyče

Utkání to nebylo špatné z obou stran, hrálo se velice korektně, o čemž svědčí jen jedna žlutá karta na obou stranách. Dobrý výkon podali i všichni tři delegovaní rozhodčí a diváci určitě domů znuděni neodešli.

Sestava Vilémova:

Loos (46´-Vaňák) – Winzig, Šmalcl, Jirchář, Hyka, Hejl (46´- Lehrl), Dobeš, Očipka, Greňo (46´- Čuda),

Vichterey R. a Vichterey M.

Připraven ještě: nikdo Chyběli navíc : Kurel, Škyta, Zachariáš, Kopřiva, Buryánek, Dvořák a Nagy L.

Diváci: 150 vcelku spokojených Nejlepší hráči utkání: Hyka (V) a Kříž (W)

Rozhodčí: Pöschko – Mamaj a Andrla Delegát svazu : nebyl ŽK: 1 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 8 – 3 Držení míče: 53% – 47% Fauly: 11 – 11 Střely na bránu: 9 – 5 Mimo: 10 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák