Příprava vilémovských fotbalistů pokračuje úspěšně: FK Doksy – SK Stap Tratec 2:4

Již čtvrtý zápas v letní přípravě mají za sebou hráči divizního Vilémova a v žádném z nich ještě neokusili porážku. Tentokráte hráli na pěkném pažitu v Jestřebí proti ambicióznímu nováčkovi Krajského přeboru libereckého kraje mužstvu FK Doksy. Hosté přijeli velkým autobusem a v něm i desítka fanoušků, která tím vytvořila skoro domácí prostředí. Soupeř to byl velice zdatný a překvapil velmi dobrou hrou, čímž byl zatím asi nejkvalitnějším sparingpartnerem hostů v letní přípravě. Hostům navíc ještě chyběli pracovně zaneprázdnění – Šmalcl, Hyka, Dvořák a Greňo plus zraněný Kurel, ale poprvé nastoupili hned tři noví hráči – Zachariáš z Vlašimi, Rein z Bohemians 1905 a Škyta z Rumburka. Nejdůležitější minuty zápasu:

1´- než se domácí rozkoukali unikl Kopřiva po pravé straně, na jeho centr po zemi si naběhla nová akvizice

hostů Rein a po zemi prostřelil domácího gólmana a hosté vedli – 0:1

5´- domácí zahrozili rohovým kopem, ale Vaňák v brance hostů balón stáhnul do svých rukavic

12´- bomba hostujícího Buryánka šla jen těsně vedle tyčky domácí svatyně

19´- hostující Zachariáš odstupuje pro bolesti v tříslech

23´- tvrdou střelu Radka Vichtereye domácí gólman bravurně lapil

25´- trestný kop domácích zahrával z 18-ti metrů Holický a trefil tyčku Vaňákovi branky

27´- chyba obránce Winziga a domácí sólo musel likvidovat hostující gólman Vaňák

38´- hostující Buryánek nacentroval přesně po zemi na Kopřivu a ten propasíroval míč do sítě – 0:2

První půle byla bojovaná a bylo vidět i dost šancí na obou stranách. Hosté měli více klidu při zakončování a proto vedli zaslouženě o dvě branky. Obě mužstva také vystřídala do druhé půle několik hráčů.

47´- střídající gólman hostů Loos kryl hned v úvodu druhé půle parádní střelu domácího útočníka

55´- nedorozumění ve stopérské dvojicí hostů a domácí Holický bez problémů snížil na – 1:2

63´- hostující stoper Jirchář hlavičkoval jen do gólmana a vzápětí neproměnil své sólo M.Vichterey,

který střílel jen vedle domácí svatyně

65´- perfektně kopnutý trestný kop R.Vichtereye a hosté vedli už znovu o dvě branky – 1:3

69´- další pěkná akce hostů, ale po přesném centru R.Vichtereye neproměnil Kopřiva ani ze dvou metrů

73´- hostující novic Honza Rein prostrčil balón do uličky Buryánkovi a ten se nemýlil a zvýšil na – 1:4

78´- krajní bek hostů Čuda namazal míč domácímu Hanzlovi, ale jeho sólo gólman Loos skvěle zneškodnil

80´- nádherná zasekávačka R.Vichtereye a střela z otočky, ale míč skončil v náruči domácího gólmana

83´- rozhodčí pouští dvoumetrový ofsajd Semíka a ten upravuje na konečných – 2:4

87´- hostující M.Vichterey v další pěkné šanci, ale netrefil branku domácích

Hrál se oboustranně pohledný a technický fotbal, bez zbytečných faulů, který se hrstce přítomných diváků určitě musel líbit. Škoda jen zranění Zachariáše a neúčasti další hráčů. Pozitivní je zjištění, že nově zkoušený J.Rein se uvedl velmi dobře a věříme, že bude jeho hostování tento týden dotaženo do konce a mohl by nahradit v útoku zraněného P.Kurela již v sobotu při Ondrášovka Cupu proti Ústí n.L.

Sestava Vilémova:

Vaňák (46´- Loos) – Winzig, Zachariáš (19´- Vichterey R.), Jirchář, Nagy L. (46´- Čuda), Dobeš, Kopřiva,

Očipka, Buryánek, Škyta (55´- Vichterey M.), Rein

Připraven ještě: nikdo Chyběli navíc : Kurel (zranění), Hyka, Šmalcl, Dvořák a Greňo

Diváci: 25 z toho 10 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Holický (D) – Kopřiva (V)

Rozhodčí: Miklovič – Kapoun a Kutílek Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 -8 Držení míče: 42% – 58% Fauly: 8 – 5 Střely na bránu: 6 – 11 Mimo: 5 – 12

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Třešňák