FK Jiskra Mimoň – SK Stap Tratec 0:4

K dalšímu přátelskému zápasu zajížděli vilémovští fotbalisté ke svému letitému spřátelenému klubu do Mimoně, kde je čekala pěkná travička, ale ne příliš kvalitní soupeř, aby odhalil některé nedostatky, jenž v jeho týmu ještě stále jsou. Domácí, vedeni známým exvarnsdorfským trenérem Michaelem Šimkem, měli čtyři hráče pracovně zaneprázdněny, takže jim soupeř půjčil dva borce (Vichterey M. a Winzig J.), aby to poskládali a mohli i střídat. Hosté přijeli bez zraněných Kurela a Zachariáše, pracovně zaneprázdněného Dobeše a dovolenkujícího se Loose. Domácí se snažili, ale na divizního soupeře zkrátka ani zdaleka neměli. Nejdůležitější minuty zápasu:

10´- dlouhý centr Hyky na Buryánka, ten dal zpět na Reina a ten prostřelil gólmana, ale míč skončil na tyči

11´- na rohový kop Buryánka si naběhl Hyka a jeho technickou střelu vytáhl domácí gólman znovu na roh

19´- hrubá chyba hostujícího Škyty v rozehře a Sutr parádní dělovkou nastřelil tyčku Vaňákovi branky

23´- centr Kopřivy do vápna domácích, ale pěkný Reinův volej šel jen nad branku

27´- pěknou střelu Buryánka z mírného úhlu domácí gólman vytáhl na rohový kop

29´- bomba R.Vichtereye z 30-ti metrů skončila těsně vedle branky domácích

34´- na milimetr přesnou přihrávku Buryánka podél branky zužitkoval pohodlně Rein a hosté vedli – 0:1

39´- domácí v jedné z mála šancí Matuškem, ale hostující kapitán Šmalcl mu skluzem míč vypíchl na roh

42´- centr Hyky do vápna domácích a nikým nekrytý Kopřiva na malém vápně střílel v čisté šanci vysoko nad

První půle byla ze strany domácích bojovná, bránili v čele s exligovým Leitnerem vzadu seč mohli a seč jim síly stačily. Po otočce jim však síly ubývaly a tak přibývalo branek a šancí na straně hostů. Domácí gólman, ale chvílemi čaroval a nepřipustil tak, jinak zasloužený debakl, v podobě dalších branek v jeho síti.

47´- šikovná česká ulička Dvořáka na Reina, ale gólman domácích jeho střelu parádně nohou zlikvidoval

49´- zpětná přihrávka po úniku Hyky na R.Vichtereye a ten sám před gólmanem domácích střílel jen do něj

51´- další jasná šance R.Vichtereye po chybě domácí obrany, ale jeho střelu gólman vytáhl na rohový kop

52´- bomba domácího Fobíka z 25-ti metrů skončila těsně nad brankou „suchého“ Vaňáka

60´- výstavní ulička Buryánka na Dvořáka a ten pohodovým lobem konečně zvýšil stav utkání – 0:2

67´- trestný kop Hyky z 18-ti metrů šel jen do dobře postavené zdi domácích

69´- zpětná přihrávka Reina na Buryánka, ale ten nikým nekrytý dává z deseti metrů jen do gólmana

71´- pěkná rána Hyky ze 30-ti metrů, ale výborný gólman domácích ji vyráží na další rohový kop

76´- uličku Buryánka tentokráte Očipka střelou k tyči zužitkoval a hosté už vedli – 0:3

77´- domácí v úniku Eichlerem, ale Vaňák jeho střelu bez problémů likviduje

79´- odražený balón se dostal k nikým nekrytému Buryánkovi, ale ten tváří v tvář gólmanovi opět nedal

81´- ulička Očipky na Dvořáka, ten byl opět sám před gólmanem domácích, ale ten jej znovu vychytal

83´- bombu domácího Fobíka gólman hostů Vaňak vyrazil na rohový kop

87´- únik Hyky mezi beky domácích, nezištná přihrávka na Reina a ten završil skóre utkání na – 0:4

Hosté měli po většinu zápasu míč na svých kopačkách a velmi dobře roztrénovali domácího gólmana, který občas chytil i nemožné, ale to už k fotbalu patří. Vilémovští se předháněli v neproměňování šancí, kam je domácí hlavně ve druhé půli, kdy jim docházely síly, víc než kdokoliv ze soupeřů před tím, lehce pouštěli.

Vaňák – Hyka, Šmalcl, Nagy L., Jirchář, Kopřiva, Očipka, Škyta, Buryánek, Dvořák, Rein

Průběžně střídali ještě: Vichterey R., Čuda a Greňo Chyběli : Kurel a Zachariáš, Loos a Dobeš

Diváci: 50 z toho 10 z Vilémova Nejlepší hráči utkání: Fobík (M) – Buryánek (V)

Rozhodčí: Řeháček – Müllner a Kutílek Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 2 -12 Držení míče: 38% – 62% Fauly: 9 – 8 Střely na bránu: 3 – 16 Mimo: 2 – 15

Trenér: ing.Suchomel Asistent: nebyl Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák