SK Stap Tratec – FK Ústí n.L. 0:6 (0:3)

V prvním kole Ondrášovka Cupu přijel do Vilémova soupeř, který letos spadl z Gambrinus ligy a netají se úmyslem rychle se vrátit zpět. Domácí funkcionáři měli snahu zápas odložit, vzhledem ke zcela promočené hrací ploše a neustálému dešti, který plochu každou hodinou zhoršoval. Bohužel rozhodčí ji uznali jako hratelnou a tak přispěli hlavně k tomu, že dostala zabrat a bude nutno ji dát za vydatných sil a prostředků zase dohromady, ale hlavně chyběla divácká kulisa, protože v tomto počasí by ani psa nevyhnal, jak se říká. Takže vilémovští fotbalisté místo fotbalového svátku dostali od rozhodčích druhý dárek v podobě prodělku z utkání, ale to tyto pány v černém nezajímá, ti si to odpískají, nechají zaplatit a jedou v klídku domů. Stejný problém se hřištěm měli i v Souši a Žatci a tam se to vzhledem k rozumu rozhodčích normálně odložilo.

šplouchalo to, fotka tomáš fúsek

10´- únik domácího Dvořáka skončil jeho parádní dělovkou, ale míč skončil těsně vedle branky hostů

14´- centr do vápna domácích přistál na kopačce Veverky, ale jeho pokus čistě vypíchl Šmalcl na roh

15´- hosté doslova vybagovali domácí obranu a Zachariáš pohodlně otevřel skóre utkání – 0:1

21´- pěkná ulička Dvořáka na Reina, který šel sám na hostujícího gólmana, ale ten ho mazácky vychytal

23´- centr Dvořáka opět na volného Reina, ale zkušený gólman hostí Novák ho na dvakrát opět vychytal

32´- hosté docilují z jasného dvoumetrového ofsajdu druhou branku Veverkou a vedou – 0:2. Diváci však

ihned častují pomezního Ubiase nevybíravými slovy, až musí zasahovat pořadatelská služba.

39´- další krásný pas Dvořáka, tentokráte na Kopřivu, který mohl postupovat sám na gólmana, ale místo

toho zvolil zbrklou střelu, která šla vedle svatyně Nováka v brance hostů

41´- nedáš – dostaneš ! Hosté v úniku Veverkou a ten se střelou k tyči opět nemýlil – 0:3. Nutno však

konstatovat, že této brance předcházel neodpísknutý faul na půli hřiště na domácího hráče a to byla voda

na rozzlobené diváky domácích, kteří zahrnuli nevybíravými slovy i hlavního nepřesného sudího Bílka.

První půle byla vcelku vyrovnaná, jenže domácí na rozdíl hostů nedokázali vstřelit ze svých šancí branku, kdežto hosté do čeho kopli tak to tam spadlo a navíc jim k tomu dvakrát výrazně pomohli rozhodčí.

49´- na rohový kop hostů si naskočil Džuban a hlavou zvýšil na – 0:4

57´- parádní dělovka Martykána z 20-ti metrů k tyči a hosté vedli už – 0:5

62´- po dalším rohu hostů se míč dostal k Jablonskému a ten skluzem dopravil míč do sítě – 0:6

68´- centr Dvořáka za obranu hostů, kde se objevil Vichterey R., ale jeho střelu zblokoval Džuban na roh

79´- trestný kop domácích z 20-ti metrů zahrával ostrostřelec Hyka, ale trefil jen dobře postavenou zeď hostů

82´- trestný kop domácího Hyky kolem zdi pěkně provětral Nováka, který míč konečky prstů vytáhl na roh

87´- po úniku Volka a jeho centru trefil Peterka břevno domácí branky

Druhá půle už se prakticky jen dohrávala, protože hned o jejího začátku hosté rozhodli utkání čtvrtou brankou a tak dostali na obou stranách příležitost i hráči z lavičky. Hosté byli po celý zápas důraznější, rychlejší, tvrdší v osobních soubojích a měli více klidu a štěstí při zakončování šancí. Domácí si za svou bojovnost zasloužili určitě lepší výsledek a minimálně jednu branku v síti soupeře, ale to se jim bohužel nepovedlo. Rozhodčí, na to že jsou prvoligový, sklidili od místních fandů několikráte ostrý pískot za své chyby, které v první půli určitě ovlivnily průběh utkání. Bohužel takový je náš fotbal. Domácí diváci však potleskem na otevřené scéně po skončení utkání ocenili i bojovný výkon domácích hráčů proti profikům.

Vaňák – Hyka, Šmalcl, Greňo (20´- Nagy L.), Jirchář, Kopřiva, Očipka (60´- Škyta), Dobeš, Buryánek,

Dvořák, Rein (65´- Vichterey R.)

Připraveni ještě: Loos, Winzig a Čuda Chyběli ještě : Kurel, Vichterey M. a Zachariáš

Diváci: 200 zklamaných z rozhodčích a počasí Nejlepší hráči utkání: Šmalcl (M) – Veverka (Ú)

Rozhodčí: Bílek – Ubias a Pilný Delegát svazu : pan Čičmanec ŽK: 0 : 1 ČK: 0 : 0

Rohy: 3 -9 Držení míče: 43% – 57% Fauly: 11 – 11 Střely na bránu: 5 – 11 Mimo: 7– 10

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák