FK Nový Bor – SK Stap Tratec 2:2

V generálce na první divizní mistrovský zápas proti Žatci hostující celek příliš nepřesvědčil a i když vedl už 2:0, nedokázal své vedení udržet a dotáhnout vítězství do zdárného konce. Kromě kapitána Šmalcla a Winziga hráli hosté prakticky kompletní, protože s Kurelem a asi ani se Zachariášem nelze pro první mistrovský zápas počítat, vzhledem k jejich zraněním.

4´- centr Buryánka mezi beky domácích, ale Dvořákovi míč v rozhodující chvíli odskočil

12´- krásná šance Buryánka, ale domácí gólman jeho střelu parádně vyrazil do pole

14´- pěkná střela domácí posily Kýčka z velkého čtverce šla jen těsně nad branku hostů

15´- dlouhý křižný pas Hyky na R.Vichtereye a jeho nechytatelná střela k tyči skončila v síti domácích – 0:1

26´- ulička Hyky na R.Vichterey a ten sám tváří v tvář domácímu gólmanovi pálil jen nad branku

29´- výborný centr Kopřivy na Reina, ale jeho střela z čisté pozice šla jen do nohou domácího gólmana

34´- dlouhý pas Dobeše na Kopřivu, ale jeho volej z dobré šance letěl jen nad branku domácích

36´- v čisté šanci se ocitl Očipka, ale trefil jen domácího gólmana a vyražený míč Rein střílel vedle

43´- domácí v šanci Kýčkem, ale jeho volej šel jen těsně nad branku hostů

První půle byla jednoznačně v moci hostujícího celku, který však zahazoval jednu šanci za druhou a tak se dostal pouze do hubeného jednobrankového vedení.

50´- domácí v šanci Třešňákem, ale Kopřiva skluzem eliminoval jeho střelu na rohový kop

52´- další šance domácích, tentokráte v podání exvilémováka Kubeše, ale Loos ji zlikvidoval

54´- po rohu Dvořáka se dostal odražený míč k Buryánkovi, ale jeho střela jen orazítkovala tyčku domácích

61´- ulička Škyty na M.Vichtereye a ten mazácky tváří v tvář gólmanovi domácích zavěsil – 0:2

64´- hlavičku Stromeckého vytěsnil gólman hostů Loos na rohový kop

64´- rohový kop domácích si hlavou srazil do branky hostující stoper Jirchář a snížil tak na – 1:2

68´- centr Dvořáka na Škytu, ale jeho pěkná technická střela šla opět jen do tyče domácí svatyně

72´- bombu R.Vichtereye k tyči domácí gólman vytěsnil na rohový kop

74´- další super šance hostů, když Dvořák pronikl až před gólmana, ale jeho lob skončil na horní síti

78´- chyba hostů v rozehře a domácí Kýček v pohodě skóroval a srovnal stav utkání na – 2:2

83´- dělovka Očipky z hranice velkého čtverce, ale domácí gólman ji vyrazil na rohový kop

85´- na rohový kop Dvořáka si naskočil Buryánek a orazítkoval břevno domácí branky

88´- bomba domácího Kubeše z 20-ti metrů skončila jen těsně nad brankou hostů

Druhá půle už byla vyrovnanější než ta první, hosté ale měli smůlu v zakončování a třikrát se jim podařilo trefit konstrukci domácí branky, což se málokdy vidí. Domácí hráči, kteří měli ve svých řadách tři zkušené harcovníky, kteří hráli i ve Vilémově (Vlk, Baťka a Kubeš), se snažili a bojovali až do závěrečného hvizdu hlavního sudího, což jim vyneslo alespoň vyrovnání. Hosté bohužel v generálce příliš nepřesvědčili a musí v týdnu ještě na sobě hodně zapracovat, aby mohli slavit v prvním mistrovském zápase případný úspěch.

Vaňák (46´- Loos) – Hyka (46´- Škyta), Jirchář, Nagy L., Kopřiva, Očipka, Dobeš, Vichterey R., Buryánek,

Dvořák, Rein (57´- Vichterey M.)

Připraveni ještě: nikdo Chyběli ještě : Kurel, Šmalcl, Winzig a Zachariáš

Diváci: 50 nepříliš nadšených Nejlepší hráči utkání: Vlk (NB) – Dobeš (V)

Rozhodčí: Hartig – Böhme a, Ujka Delegát svazu : nebyl ŽK: 1 : 2 ČK: 0 : 0

Rohy: 2 -7 Držení míče: 47% – 53% Fauly: 14 – 12 Střely na bránu: 4 – 10 Mimo: 4– 13

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Boreček Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák