Kanonáda hostů při benefici Pavla Müllera ! SK Velký Šenov – SK Stap Tratec 4:10

K benefičnímu utkání si zajeli tři dny před prvním divizním mistrovském utkání fotbalisté Vilémova, aby potěšili srdce loučícího se gólmana a sekretáře Velkého Šenova – Pavla Müllera. Byl to právě on kdo se stal vlastně hrdinou utkání, neboť hosté dokázali v první půli nastřílet domácím neuvěřitelných deset branek, ale ve druhé půli do níž nastoupil právě loučící se Pavel Müller již skórovat nedokázali ani jednou, neboť právě on je stoprocentně vychytal. Hosté již přijeli s nově získanou akvizicí Alešem Vavrouškem z Varnsdorfu, ale jen ve dvanácti lidech, když jim chyběli klíčoví hráči – Šmalcl, Buryánek, Jirchář, Vaňák, Dvořák, Zachariáš a stále zraněný kanonýr Kurel. Přesto se diváci nenudili a viděli zajímavý a bojovný fotbal s mnoha góly.

1´- než se domácí rozkoukali unikl Očipka po pravé straně, přistrčil míč R.Vichtereyovi a ten skóroval – 0:1

7´- další únik hostů v podání Reina, který míč vrátil ve vápně zpět k R.Vichtereyovi a bylo to – 0:2

8´- na rohový kop Hyky si dobře naskočil v malém vápně hostující Kopřiva, ale jeho hlavička skončila nad

9´- pěkná ulička R.Vichtereye na Kopřivu a ten sám proti gólmanovi domácích střelou k tyči zvýšil na – 0:3

10´- hostující Očipka se po chybě domácích obrany řítil sám na gólmana, ale ten jej skvěle vychytal

13´- pěkná akce hostů po ose Hyka – R.Vichterey – Rein a ten nikým nekrytý střelou k tyči zvýšil na – 0:4

17´- krásné uvolnění a ulička Škyty na Kopřivu, který se trefil parádně z šestnáctky k tyči a bylo to – 0:5

22´- centr domácích z pravé strany a nikým nekrytý Rubanický hlavičkou do šibenice koriguje na – 1:5

28´- bomba exvilémovského Tlapáka z 30-ti metrů minula jen o centimetry svatyni hostů

30´- chyba Dobeše v rozehrávce a Skyva tvrdou střelou vystrašil Loose, který však míč vytlačil na břevno

37´- centr R.Vichtereye na Kopřivu, který nikým nekrytý sám na desítce trefuje jen gólmana domácích

38´- trestný kop R.Vichterey našel ve vápně hlavičku novice hostů Vavrouška a ten rozvlnil síť po šesté – 1:6

40´- chytrý pas hostujícího Škyty na Očipku a ten sám proti gólmanovi střílel přesně k tyči a bylo to – 1:7

42´- chyba v obraně domácích a Kopřiva své sólo mazácky proměnil a dostal hosty do vedení – 1:8

44´- Očipka poslal míč do ulice na R.Vichtereye a ten završil svůj poločasový hattrick – 1:9

45´- Hykův dlouhý balón přes beky zachytil Očipka, vrátil míč zpět na Kopřivu a ten v pohodě skóroval – 1:10

První půle byla jednoznačně v moci hostujícího celku, který však měl trochu usnadněnou práci, díky obraně domácích, která nestačila eliminoval rychlé útoky, takže se zrodil vskutku nevídaný poločasový výsledek. .

52´- hosté v další šanci Kopřivou po zpětné přihrávce Hyky, ale gólman – oslavenec P.Müller ho vychytal

59´- křižný centr Hyky na R.Vichtereye, ale jeho dělovku vyrazil gólman domácích do pole

60´- červená karta pro Kopřivu za urážku sudího a hosté budou dohrávat závěrečnou půlhodinu jen o deseti

66´- bombu hostujícího útočníka Reina opět domácí oslavenec v brance skvěle vytáhl

70´- chyba v obranné činnosti hostů a Krejčík na dvakrát překonal gólmana Loose a snížil na – 2:10

74´- trestný kop domácích zahrával tvrdou střelou z 25-ti metrů Malý do břevna, po něm se míč dostal

k Čurgalimu a ten sám proti Loosovi zasunul míč za jeho záda a bylo to – 3:10

76´- pěkná rána vilémovského R.Vichterey šla jen těsně vedle Müllerovi svatyně

81´- chyba Nagyho v rozehře a Tlapák šel sám na Loose a nedal mu šanci – 4:10

89´- ulička Reina na R.Vichtereye, ale ten v čisté šanci pálil zbrkle vysoko nad oslavencovu branku

Druhá půle byla překvapivě více v moci domácích, kteří dřeli a bojovali o lepší výsledek. Hosté však hráli ve druhé půli, vědomi si svého obrovského náskoku, na půl plynu a navíc půl hodiny jen o deseti lidech.

Loos – Hyka, Vavroušek, Nagy L., Winzig, Kopřiva, Očipka (46´- Vichterey M.), Dobeš, Vichterey R.,

Škyta, Rein

Připraveni ještě: nikdo Chyběli ještě : Vaňák, Kurel, Šmalcl, Dvořák, Jirchář, Buryánek a Zachariáš

Diváci: 60 velmi spokojených Nejlepší hráči utkání: Tlapák (VŠ) – Vichterey R. (V)

Rozhodčí: Dušík – Bucký a Dušík ml. Delegát svazu : nebyl ŽK: 0 :0 ČK: 0 : 1

Rohy: 2 -9 Držení míče: 44% – 56% Fauly: 10 – 9 Střely na bránu: 6 – 22 Mimo: 5 – 19

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák