Vilémov vstoupil do sezony vízězstvím, porazil nováčka v soutěži, Žatec

Ačkoli to zpočátku vypadalo, že Vilémov nebude mít s Žatcem žádný problém, ve druhém poločase měl i štěstí a vpodstatě ubránil těsné vítězství 1 : 0. Než dorazí kompletní zpráva poznamenejme pro historii, že brankář hostů organizoval hru hostů hlasem s kterým by se prosadil i na rockovém festivalu Čtverec, který se právě konal za kopcem a také, že jeho výkopy trefovali hřiště pouze vyjímečně. A tady fotky:

Na první mistrovský zápas se těšil celý Vilémov, ale bohužel opět celý den lilo, takže hřiště bylo značně podmáčené a opět dostalo zabrat, ale to neznamenalo, že nebyl vidět výborný fotbal z obou stran. Byl to zápas spíše remízový, ale nakonec se štěstí přiklonilo k domácím a ti získali první jarní divizní a důležité body proti nováčkovi, se kterým se hraje na začátku soutěže vždy špatně.

7´- domácí Kopřiva obral hostujícího beka o balón prostrčil na Dvořáka a ten pohodlně zavěsil – 1:0

18´- trestný kop domácího ostrostřelce Hyky ze 30-ti metrů vyrazil pozorný gólman hostů na roh

24´- dlouhý pas Šmalcla přes hostující beky likvidoval na poslední chvíli gólman hostů vyběhnutím za vápno

25´- hosté v super šanci Bešíkem, ale Vaňák robinzonádou míč vyrazil do tyče a ven – to byla paráda !

29´- po střele Hyky se míč odrazil od tyče ke Kopřivovi a ten netrefil ze dvou metrů prázdnou bránu hostů

34´- trestný kop Buryánka z pravé strany šel jen těsně nad branku hostí

38´- na rohový kop Buryánka si dobře naskočil Dobeš, ale jeho hlavička šla jen kousek vedle šibenice hostů

43´- výstavní ulička Hyky na Dvořáka, který šel sám na gólmana hostů, ale poslal míč jen těsně vedle branky

V první půli měli domácí více ze hry a spousty dobrých šancí, které však neproměnili. Hosté kromě jedné superšance si toho příliš nevytvořili. Hřiště už pomalu měnilo svou podobu a tak se dal očekávat i ve druhé půli tuhý boj o každý metr rozmáčené hrací plochy. Na každé straně došlo k trojímu střídání, hosté posílili ofenzívu, domácí pak podle očekávání spíše defenzívu.

51´- průnik Macha z půli hřiště přes tři beky hostů, ale gólman mu na poslední chvíli míč vypíchl skluzem

58´- na rohový kop exsparťana Svobody si naskočil exžižkovský Pikl a jeho hlavu vykopl Šmalcl z lajny !!!

63´- centr Macha do malého vápna hostů a hlavičku Buryánka tentokráte vykopl Heinz z brankové čáry !!!

64´- dělovku domácího Hyky z 20-ti metrů gólman hostů z námahou na dvakrát lapil

68´- trestný kop Hyky z půli hřiště Buryánek v rozhodujícím momentu v čisté šanci bohužel nezpracoval

71´- centr Reina na Dvořáka, ale jeho střelu srazil hostující bek na další rohový kop

74´- další roh hostů zahrával opět exsparťana Zd.Svoboda, našel hlavičku Vlka a od něj šel míč do břevna

75´- pěkný průnik domácího Reina po pravé straně, ale gólman hostů jeho střelu nohou vyrazil

77´- dělovka hostující posily Aleše Pikla z 18-ti metrů šla vysoko nad branku domácích

82´- pěkná akce domácích po ose Dvořák – Winzig – Očipka, ale ten střílel z šestnáctky jen těsně vedle tyče !

89´- centr Svobody opět na hlavičku dlouhána Vlka, ale ta skončila jen v náruči dobře stojícího Vaňáka

Utkání to bylo oboustranně výborné úrovně a hrálo se i přes těžký terén velice slušně, takže velmi dobrý rozhodčí Drobný nemusel vytáhnout ani na jedné straně jedinou kartu. Druhá půle byla podle očekávání ve znamení tlaku hostů, kteří se snažili alespoň o vyrovnání, ale domácí podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany a mohli také několikrát skórovat. Pěkná divácká kulisa nakonec mohutným potleskem odměnila ve stoje obě mužstva za předvedený výkon a domácí borci jim pak na oplátku předvedli před tribunou jejich populární letadýlko a šlo se slavit.

Vaňák – Hyka, Šmalcl, Jirchář, Vavroušek (65´-Winzig), Buryánek, Dobeš, Očipka , Mach,

Kopřiva (55´- Rein), Dvořák (85´- Nagy L.)

Připraveni ještě: Loos, Škyta, Vichterey R. a Vichterey M. Chyběli ještě: Kurel a Zachariáš

Zapůjčen z VDFu v rámci farmy: Mach Diváci: 350 !!! Nejlepší hráči utkání: Vaňák (V) a Pikl (Ž)

Rozhodčí: Drobný – Fišer a Severýn Delegát svazu : p. Štěpánek ŽK: 0 : 0 ČK: 0 : 0

Rohy: 7 – 6 Držení míče: 50% – 50% Fauly: 11 – 10 Střely na bránu: 9 – 8 Mimo: 9 – 6

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák