PFK Český Dub – SK Stap Tratec 2:2 (0:1)

K prvnímu venkovnímu utkání podzimní části divize skupiny B zajížděli vilémovští fotbalisté na půdu letitého účastníka této soutěže a nejbližšího soupeře co do vzdálenosti v kilometrech. Oproti zápasu s Blšany udělal trenér hostů ing. Suchomel hned tři změny v sestavě. První půle byla z pohledu hostů přímo excelentní, vytvářeli si jednu šanci za druhou a domácí tlačili celých 45 minut k jejich bráně. Bohužel tradiční nemohoucnost v neproměňování vyložených šancí hostů se opět projevila a tak se šlo do šaten pouze za jejich hubeného náskoku o jednu branku z penalty.  Nejdůležitější minuty zápasu:

13´- dlouhý pas Hyky na Očipku ten našel uličkou Dvořáka, ale kanonýr hostů střílel jen do gólmana

18´- hostující Dvořák našel pěknou přihrávkou Buryánka, který postupoval sám ze strany na branku

domácích, ale místo zpětné přihrávky na zcela volného Očipku na desítce zbrkle střílel jen do brankáře

33´- dlouhý odkop Šmalcla špatně odhadlo domácí stoper, udělal kiks a Očipka šel sám na gólmana. Místo

přízemní střely však zvolil lob, který mu dlouhý brankář domácích výskokem vystihl a skvěle lapil.

36´- domácí v prvním úniku, ale Bernát střílel jen vedle Loosovi svatyně

39´- trestný kop domácího Dobeše z 25-ti metrů šel jen těsně vedle branky hostů

44´- průnik Očipky do vápna domácích, kde ho srazil k zemi jeden z beků a byl z toho pokutový kop. Míč si

na značku postavil Hyka a nekompromisní ranou pod břevno poslal hosty konečně do vedení – 0:1

Po první půli by se nikdo nedivil, kdyby hosté vedli o tři branky, ale bohužel nemohoucnost při zakončování čistých brankových příležitostí tomu opět zabránila. Ve druhé půli domácí třikrát vystřídali a změnili trochu taktiku po obdržené brance krátce po zahájení 2.půle. Hra se vyrovnala, stejně jako výsledek a nutno konstatovat, že pro hosty je to zcela zbytečná ztráta.

47´- hostující Hyka napálil míč od branky přes beky domácích, kam si naběhl Dvořák a nechytatelnou

technickou střelou k tyči poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2

54´- hosté střídají Buryánka, za kterého přišel Rein a trochu přeskupují sestavu

59´- únik Winziga, přistrčení na Dobeše, ten dal balón Kopřivovi, ale ten trefil jen nohu domácího beka

61´- parádní střela domácího Bandy z 18-ti metrů skončila vedle Loosovi branky

64´- trestný kop domácího Bernáta ze strany gólman hostů Loos vyrazil do pole

65´- dlouhý aut domácích letěl až do vápna hostů, kde špatně přikrytý maličký Němec hlavou skóroval – 1:2

77´- druhý dlouhý aut domácích do vápna, faul Dobeše a z nařízené penalty Banda vyrovnal na – 2:2

80´- Rein v čisté šanci po krásném uvolnění střílí jen lehce do náruče výborného domácího gólmana

82´- rohový kop Hyky olízl hlavou Rein, trefil břevno a odražený míč dal Vavroušek nad branku domácích

88´- domácí v šanci, ale pozorný Loos uklidil skvěle balón na rohový kop

Utkání skončilo plichtou a hosté již potřetí za sebou nedokázali zopakovat skvělý výkon z 1.půle i ve druhé půli. Prvních 60 minut to byl koncert hostů, ale po obdržené kontaktní brance se domácí osmělili a nakonec se jim podařilo zápas alespoň zremizovat. Pro hosty je to obrovská škoda, ale každý zápas se hraje na doraz celých 90 minut a to se vilémovským hráčům zatím na podzim nedaří.

Loos – Hyka (ŽK), Šmalcl (ŽK), Winzig, Kopřiva, Jirchář, Vavroušek, Dobeš, Buryánek (54´- Rein),

Očipka (ŽK), Dvořák

Připraveni ještě: Vaňák, Vichterey R., Nagy L. a Vichterey M. Chyběli ještě: Škyta, Kurel a Zachariáš

Zapůjčen z VDFu: nikdo Diváci: 70 z toho 25 z Vilémova ! Nejlepší hráči: Banda (ČD) a Hyka (V)

Rozhodčí: Novák – Staněk, Martínek Delegát svazu : pan Krejčí ŽK: 1 : 3 ČK: 0 : 0

Rohy: 4 – 6 Držení míče: 44% – 56% Fauly: 12 – 13 Střely na bránu: 5 -11 Mimo: 6 – 12

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Maier Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel: Třešňák