FK Zápy – SK Stap Tratec 3:1 (2:0)

Každá série má svůj konec a tak skončilo i podzimní bez porážkové tažení vilémovských fotbalistů a sice v 7.kole na hřišti v Zápech. Za nádherného počasí se hrál vcelku dobrý fotbal, ale malé, nerovné a místy dosti hrbolaté hřiště nahrávalo domácím, kteří sehráli dle místních odborníků zatím nejlepší zápas a vilémovské borce obrali zatím jako jediní v soutěži o všechny tři body. Nutno však říci, že zaslouženě. Hosté přijeli tentokráte bez jediné varnsdorfské posily a navíc jim již chyběl Winzig, který odešel na tříměsíční brigádu do Německa. Naopak od začátku nastoupil ne zcela vyléčený Kurel, ale ani pro něho to nebyl terén a tak se příliš neprosadil.   Nejdůležitější minuty zápasu:

3´- trestný kop Buryánka vyrazil domácí stoper hlavou těsně před Kopřivou na rohový kop

14´- dělovku Dvořáka z dvaceti metrů zkušený exligista Pařízek v brance domácích lapil

21´- na rohový kop domácích si naskočil Herda a hlavou orazítkoval břevno hostující branky

23´- trestný kop domácího špílmachra Svobody a nekrytý Šulc hlavou rozvlnil poprvé síť hostů – 1:0

26´- dobře mířenou, ale tečovanou střelu Kurela z 18-ti metrů vytáhl s námahou domácí gólman na roh

31´- hostující Dvořák zatáhl balón k lajně, vrátil jej na vápno na Očipku, ale ten trefil jen gólmana Pařízka

37´- domácí unikli po pravé straně a na parádní centr do vápna si naskočil Froněk a hlavou zvýšil na – 2:0

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal, ale domácí měli perfektně nacvičené standardky a jejich dravý útočníci se dostávali před hostující beky a díky dvěma povedeným hlavičkách po zásluze vedli. Do druhé půle hosté trochu přeskupili posty, dvakrát vystřídali a dostali se do hry díky přesné hlavičce Vavrouška. Jejich naděje však zhasly po pěkné individuální akci výborného Froňka.

61´ – trestný kop hostů ze strany zahrával Buryánek a Vavroušek parádním hlavičkou snížil na – 2:1

63´- dlouhý křižný pas Hyky na naběhnuvšího si Buryánka, ale jeho volej šel jen do boční sítě domácích

67´- další roh domácích a Froněk v další šanci hlavičkoval naštěstí pro hosty jen nad branku Vaňáka

75´- domácí hráč Froněk přešel přes dva beky hostů a střelou k tyči opět rozvlnil síť a rozhodl zápas – 3:1

79´- další roh domácích, ale hlavička Šulce v další šanci šla jen vedle Vaňákovi branky

86´- bombu domácího Kovaříka ze 30-ti metrů Vaňák na dvakrát chytil

Hosté po snížení Vavrouškem na kontaktní gól převzali iniciativu, domácí trochu znervózněli, ale po čtvrthodince dali rozhodující branku a na odpověď se vilémovští pak již nezmohli. Domácí překvapili soupeře tvrdou, ale ne záludnou hrou, výborně napadali a byli daleko agresivnější, než techničtější hosté, což rozhodlo tento zápas. Na hřištích jako je v Zápech a jim podobných se bohužel nedá hrát příliš na krásu, je to o vzájemných soubojích, důrazu a rychlosti a v tom bohužel tentokráte domácí hosty předčili a tak i zaslouženě vyhráli.

Vaňák – Hyka (ŽK), Šmalcl, Jirchář (ŽK), Kopřiva (55´-Nagy L.), Vavroušek (ŽK), Dobeš, Očipka,

Buryánek (75´- Rein – ŽK), Dvořák, Kurel

Připraveni ještě: Loos a Škyta Chyběl ještě: Zachariáš Zapůjčeni z VDFu: nikdo

Diváci: 160 spokojených z toho 17 z Vilémova zklamaných !!! Nejlepší hráči: Svoboda (Z) a Dobeš (V)

Rozhodčí: Štuk – Kotalík a Němec Delegát svazu : pan Bohuněk ŽK: 2 : 3 ČK: 0 : 0

Rohy: 7 – 2 Držení míče: 54% – 46% Ofsajdy: 5:8 Fauly: 12 – 11 Střely na bránu: 9 – 4 Mimo: 8 – 4

Trenér: ing.Suchomel Asistent: Zbončák Masér: Boreček Vedoucí mužstva: Sklenář Zapisovatel:Třešňák