DOMÁCÍ TVRZE JSOU NEVÝHODOU?

Varnsdorfští fotbalisté měli po čtyřech duelech bez obdržené branky za soupeře kvalitní tým Sokolova. Na lavičce domácích už chyběl trenér Aleš Křeček, který v týdnu před zápasem přijal nabídku prvoligového slovenského týmu MFK Ružomberok. Ředitel FK Varnsdorf Vlastimil Gabriel pro média mj. sdělil, že každý trenér má v klubu dohodu, že se mu při nabídce z vyšší soutěže nebude bránit. Sokolov inkasoval v Kotlině už ve 4. minutě, kdy unikl Pavlo Rudnytskyy a z jeho přihrávky se trefil Vlasta Chod. Pak hostům před další pohromou pomohly dvakrát krátce za sebou těla obránců. Hráči Sokolova přesto hýřili pohybem, rychlými přihrávkami a od začátku ohrožovali branku Radka Porcala. Ten musel kapitulovat v 19. min., když se prosadil zkušený Mlika. Domácímu gólmanovi chybělo do mety čtyř set minut bez lovení míče ze sítě už jen osmnáct! Varnsdorfský tým byl v dalším průběhu zaskočen, po změně stran se snažil, byl aktivní, ale góly dávali hosté – v 71. po tečované střele Čada a v nastavení při hře „vabank“ střídající Geňo na 1:3. Tým v utkání vedl Pavel Hradiský. Soupeř si podle jeho vyjádření body zasloužil, zatímco domácí působili nervózním dojmem, a to k úspěchu nemohlo vést.
V dalším kole čekal venku tým MFK OKD Karviná. Domácí tvrze nejsou až tak velkou výhodou, a to se opět potvrdilo. Varnsdorf dostal po rohovém kopu Vlasty Choda do vedení ve 24. minutě nekrytý Jirka Stehlík bombou pod břevno. Šance ještě sice byly na obou stranách, ale hosté obětavým výkonem hubený, ale cenný výsledek 0:1 ke své radosti uhlídali. Spokojený mohl být i prozatimní hlavní trenér, jinak asistent P. Hradiský. Jméno nového hlavního trenéra je známé od pondělí. Stal se jím Zdenko Frťala, bývalý hráč Teplic, naposledy asistent u jeho prvoligového týmu a současně trenér divizní juniorky.